تورم ونزوئلا به ۲۰۰۰ درصد می‌رسد

تورم ونزوئلا به ۲۰۰۰ درصد می‌رسد

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد، با توجه به شرایط حاکم بر ونزوئلا پیش‌بینی می‌شود که نرخ تورم این کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۲۰۰۰ درصد افزایش پیدا کند.

به نقل از پایگاه خبری «نیوز اوتلتز»، صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد، بحران سیاسی و اقتصادی ونزوئلا موجب تشدید خشونت و نرخ تورم در این کشور شده و در حال حاضر تورم ونزوئلا ۷۰۰ درصد است و پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سال آینده میلادی به دلیل کمبود مواد غذایی و دارو به ۲ هزار درصد برسد.

این در حالی است که بی‌ثباتی اقتصادی در این کشور رو به وخامت و خروج سرمایه از این کشور در حال شتاب گرفتن است.

همچنین در ماه گذشته میلادی شرکت جنرال موتورز آمریکا اعلام کرد که فعالیت خود را در ونزوئلا تعطیل کرده است؛ البته این موضوع به دنبال ضبط کارخانه جنرال موتورز توسط نیروهای دولتی ونزوئلا صورت گرفت.

صندوق بین‌المللی پول همچنین اعلام کرد که در سال جاری میلادی نرخ بیکاری ونزوئلا به بیش از ۲۵ درصد خواهد رسید و این رقم برای سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۸ درصد است.

در حال حاضر ونزوئلا سومین سال رکود خود را تجربه می کند و در سال ۲۰۱۶ میلادی توان اقتصادی این کشور ۱۸ درصد تنزل یافت؛ ضمن اینکه ارزش پول این کشور هم به دلیل سقوط بهای نفت و نیز افزایش بی‌رویه نرخ تورم با کاهش قابل توجهی روبرو شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند