روایت بانک مرکزی از تورم خوراکی‌ها در هفته اول پاییز

تورم ۱۵۰ درصدی گوجه‌فرنگی و ۸۳ درصدی سیب‌زمینی

هر کیلو گوجه فرنگی در تهران در هفته منتهی به ششم مهر ماه سال جاری با بیش از 150 درصد افزایش قیمت نسبت به هفته مشابه سال گذشته از حدود 2100 تومان به 5400 تومان رسیده است.

تورم ۱۵۰ درصدی گوجه‌فرنگی و ۸۳ درصدی سیب‌زمینی

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک مرکزی قیمت خرده فروشی خوراکی‌ها در تهران را در هفته منتهی به ششم مهر ماه سال جاری اعلام کرد. طبق این گزارش در بین ۱۱ گروه اصلی خوراکی‌ها، بیشترین تورم ماهانه متعلق به گروه‌ سبزی‌های تازه بوده است.

در هفته منتهی به ششم مهر ماه سال جاری قیمت سبزی‌های تازه نسبت به هفته مشابه ماه قبل ۲۱٫۷ درصد رشد داشته، در حالی که در هفته مذکور گروه‌های خوراکی تخم‌مرغ، میوه‌های تازه و گوشت مرغ با کاهش قیمت مواجه بوده است.

در بین کل اقلام خوراکی بیشترین تورم در هفته منتهی به ششم مهر ماه سال جاری نسبت به هفته مشابه سال گذشته با ۱۵۱٫۳ درصد به گوجه فرنگی تعلق دارد.

این گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد هر کیلو گوجه فرنگی در تهران در هفته منتهی به ششم مهر ماه سال جاری با بیش از ۱۵۰ درصد افزایش قیمت نسبت به هفته مشابه سال گذشته از حدود ۲۱۰۰ تومان به ۵۴۰۰ تومان رسیده است.

همچنین در هفته مذکور قیمت گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی درمقایسه با هفته قبل با افزایش بیشتری مواجه شده، به طوری که طی یک هفته هرکدام از آن‌ها بیش از ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته اند.


این مطلب را به اشتراک بگذارید