با اصرار کمیسیون عمران؛

توزیع قیر رایگان از سر گرفته می‌شود

توزیع قیر رایگان از سر گرفته می‌شود

یک عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به توقف توزیع قیر رایگان از ابتدای آذرماه سال‌جاری گفت: علت این توقف اختصاص منابع درآمدی ناشی از هدفمندسازی یارانه‌ها و مخالفت سازمان برنامه‌وبودجه با انجام این کار بود که البته پس از تاکید نمایندگان بر مصوبه مجلس، توزیع قیر رایگان از سر گرفته می‌شود.

شادمهر کاظم زاده گفت: در نشست کمیسیون عمران با وزیر نفت درباره چرایی توقف توزیع قیر رایگان بحث و تصمیم‌گیری شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، این نماینده مجلس بر صراحت مصوبات بودجه‌ای مجلس در توزیع قیر رایگان در قوانین بودجه سال‌های ۹۴ تا ۹۶ تاکید کرد.

کاظم‌زاده افزود: وزارت نفت براساس قوانین بودجه سال‌های ۹۴ تا ۹۶ مکلف به توزیع چهار میلیون تن قیر رایگان بین وزارتخانه راه و شهرسازی و جهادکشاورزی، بنیاد مسکن، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و بازسازی مدارس و راه روستایی بود که البته تا پایان آبان‌ماه سالجاری بیش از دو میلیون تن قیر را توزیع کرد.

وی گفت: اما از آذرماه به این‌سو با دستور سازمان برنامه‌وبودجه از ادامه یافتن توزیع قیر رایگان جلوگیری شد چرا که برای آقایان مسجل شده بود منبع مالی توزیع قیر رایگان، درآمدهای ناشی از هدفمندسازی یارانه‌هاست.

نماینده مردم دهلران در مجلس افزود: پس از بحث و تبادل نظر فراوان در این نشست قرار شد وزارت نفت بقیه تعهد قانونی خود را انجام دهد.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند