کد خبر: 200347

توسعه حمل‌و‌نقل ریلی باعث رونق گردشگری ریلی می‌شود

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز، با اشاره به افزایش استقبال از قطارهای گردشگری در دنیا گفت: در این زمینه در کشور و استان فارس نیز حرکت‌هایی آغاز شده که توسعه حمل‌و‌نقل ریلی به تقویت و رونق هرچه بیشتر این بخش کمک خواهد کرد.

سرویس کسب‌وکار -

اصغر ظریفکارفرد، با اشاره به فعالیت مثلث طلایی گردشگری بین استان‌های فارس، اصفهان و یزد برای رونق گردشگری این سه استان افزود: بر همین اساس، پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه جاری شاهد ورود نخستین قطار گردشگری مثلث طلایی به فارس و شیراز خواهیم بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: این قطار حامل ۱۶۰ گردشگر داخلی است که از تهران به سمت استان فارس حرکت خواهد کرد و پس از چند ساعت توقف در ایستگاه سعادت‌شهر (مرکز شهرستان پاسارگاد) برای بازدید مسافران آن از تخت جمشید، نقش رستم و پاسارگاد به سمت شیراز حرکت می‌کند.

او اظهار کرد: مسافران قطار گردشگری مثلث طلایی پس از بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی شیراز، جمعه بیستم بهمن ماه، شیراز را به مقصد اصفهان و پس از آن یزد ترک خواهند کرد و در آخر نیز به تهران بازخواهند گشت.

ظریفکارفرد گفت: برای اقامت مسافران این قطار گردشگری پیش بینی هتل شده است اما در مراحل بعد می‌توان از قطارهایی که علاوه بر جای خواب، سرویس بهداشتی و رستوران، به حمام نیز مجهز هستند استفاده کرد و در حقیقت قطار هم نقش محل اقامت و هم وسیله حمل و نقل را ایفا خواهد کرد.

او افزود: مسافران نخستین قطارگردشگری ازتهران به سمت مثلث گردشگری حرکت می‌کنند اما درسفرهای بعدی، قطارمی تواند در استان‌های فارس، اصفهان و یزد نیز مسافر سوار و پیاده کند.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز اضافه کرد: با توجه به تعدد حوادث جاده‌ای کشور و میزان تلفات بالای آن، استفاده از قطار برای گردشگران داخلی و خارجی دارای ایمنی و همچنین جذابیت بیشتری خواهد بود.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.