موضوعات داغ:

توسعه صادرات فرآورده‌های نفتی به اقلیم کردستان عراق

توسعه صادرات فرآورده‌های نفتی به اقلیم کردستان عراق

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان صادرات فرآورده‌های نفتی به اقلیم کردستان عراق را از پروژه‌های در دست اقدام و مهم منطقه نام برد.

فریدون یاسمی، مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان، در این نشست ضمن شرح گزارشی از تأمین و توزیع فرآورده‌های نفتی، مکانیزه شدن فعالیت‌ها، وضعیت درجه‌بندی مجاری عرضه و فروش مرزی فرآورده‌های نفتی را از دیگر پروژه‌های در دست اقدام عنوان کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، فریدون یاسمی در ادامه با اشاره به چارچوب کلی اجرای برندسازی و وظایف حاکمیتی در تحقق برند، به وضعیت موجود عملیات جایگاه‌های عرضه و نقش و وظایف شرکت ملی پخش در قبال جایگاه‌ها اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۶۶ باب جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی در استان کردستان فعال است که از این جایگاه‌ها شش باب آن تحت پوشش برند فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی سپس ایجاد زمینه جدید کسب‌و‌کار، اشتغال‌زایی در استان، ایجاد رقابت با هدف افزایش کیفیت خدمات ارائه شده، گسترش حق انتخاب مصرف کننده، ایجاد رضایت و اطمینان در ذی‌نفعان و پاسخگویی بیشتر و شفاف سازی در عملیات را از پیامدهای مثبت اجرای این طرح عنوان کرد.

یاسمی ادامه داد: در راستای اجرای طرح‌های همسو با اقتصاد مقاومتی، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۳۲۰ میلیارد ریال درآمد از محل اجرای فروش مرزی در جایگاه باشماق به خزانه واریز شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۱۵۸ درصدی همراه بوده است.

فریدون یاسمی با بیان این که فروش مرزی باک پر نفت گاز از دهم شهریور ماه سال ۹۳ در مرز باشماق آغاز شده است، گفت: اجرای این طرح درآمد حاصل از فروش این فرآورده (نفت گاز) را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

وی همچنین به اقدامات اجرا شده در جهت تسهیل و توسعه صادرات در بازارچه‌های مرزی استان اشاره و تصریح کرد: در راستای روان سازی عملیات کنترل و فروش فرآورده در پایانه‌های مرزی باشماق و سیرانبند، هماهنگی و اقدامات سخت افزاری لازم جهت اندازه گیری دیجیتال میزان موجودی نفتگاز باک کامیون‌ها انجام شده و کنترل موجودی کلیه کامیون‌ها به صورت سیستمی و الکترونیکی انجام می‌شود.

یاسمی در ادامه اظهار کرد: شرایط خاص جغرافیایی، وجود زیر‌ساخت‌های کشاورزی و صنایع در استان، می‌طلبد تأمین وتوزیع مطلوب فرآورده‌های نفتی را در راستای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان با جدیت خاصی دنبال کرد که اجرای طرح راستی‌آزمایی اداوات کشاورزی، تشکیل کارگروه جهت تبدیل سوخت واحدهای تولیدی در مسیر گاز و اجرای طرح بومی‌سازی سهمیه مرغداری‌ها، بازدید بازرسان ویژه منطقه به صورت منظم از مصرف کنندگان عمده و خرد و برگزاری بیش از نه جلسه کارگروه فرآورده‌های نفتی استان در هشت ماهه نخست امسال با حضور سازمان‌های متولی از این دست اقدامات است.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان با بیان اینکه استان کردستان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور است، بیان کرد: برنامه ریزی و تعامل بسیار خوبی با سایر ادارات از جمله جهاد کشاورزی، امور آب منطقه‌ای جهت تأمین سوخت بخش کشاورزی انجام و راهکارهای مناسبی در تأمین و توزیع به موقع سوخت کشاورزان در نظر گرفته شده است.

وی به آغاز عملیات تأمین و ذخیره سازی سوخت روستاهای استان از ابتدای خرداد اشاره کرد و گفت: وضعیت ذخیره سازی فرآورده‌های نفتی مطلوب و ناوگان حمل‌و‎‌نقل منطقه فعال و عملیات تأمین وتوزیع سوخت در سطح استان به خوبی انجام می‌شود، ضمن اینکه سوخت مورد نیاز روستاهای استان به ویژه روستاهای صعب العبور تأمین و ذخیره سازی شده است.

فریدون یاسمی با اشاره به اجرای طرح‌های همسو با اقتصاد مقاومتی در پخش منطقه کردستان افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر نفتگاز به اقلیم کردستان عراق در قالب کمک به معیشت مرزنشینان استان ارسال شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان با بیان این مطلب گفت: در همین راستا از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲۷ میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان به حساب خزانه واریز شده است که سود حاصل از فروش این فرآورده بین ۱۷ هزار و ۴۳۱ خانوار روستایی مناطق مرزی استان تقسیم شده است.

یاسمی از آمادگی همه‌جانبه نیروهای خدوم این شرکت برای تحویل به موقع نیازهای مردم استان در خصوص فرآورده‌های نفتی در استان خبر داد و افزود: هم‌اکنون ۳۰۰ نیروی رسمی و قراردادی در شهرستان‌های مختلف استان در راستای تأمین فرآورده‌های نفتی و توزیع مستمر فعالیت می‌کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: عملکرد و اقدامات پخش منطقه کردستان در خدمت‌رسانی به شهروندان بسیار مطلوب بوده که امیدوارم با برنامه ریزی و همکاری بیش از پیش مجموعه استان درخدمت رسانی به احاد جامعه موفق و موید باشیم.

 

منبع: برنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند