توصیه مشاوران املاک به فروشنده‌های مسکن

مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران به فروشنده‌ها توصیه می‌کنند برای تعیین قیمت پیشنهادی متناسب با وضعیت کنونی بازار، آمارهای مربوط به معاملات اسفندماه سال گذشته را مدنظر قرار دهند.
توصیه مشاوران املاک به فروشنده‌های مسکن

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته مشاوران املاک و براساس آمارهای رسمی منتشر شده از تحولات بازار مسکن در روزهای پایانی سال گذشته، متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران به ۱۱ میلیون تومان رسیده که نسبت به ماه قبل از آن (بهمن ۹۷) حدود ۹ درصد و در مقایسه با اسفندماه سال ۹۶ نزدیک به دو برابر رشد قیمت را نشان می‌دهد.

از دیدگاه فعالان بازار، از آنجا که رشد قیمت خانه در ماه اسفند نسبت به بهمن ماه قابل توجه بوده و اکنون قیمت مسکن با قدرت خرید متقاضیان موجود در بازار تفاوت زیادی دارد بعید است که بازار کشش زیادی برای افزایش مجدد و قابل توجه قیمت‌های معاملاتی داشته باشد.

از این رو اگر فروشنده‌ها و سازنده‌ها قصد فروش واحد مسکونی خود را دارند بهتر است آمارهای مربوط به معاملات مسکن اسفندماه در مناطق مختلف شهر تهران را مدنظر قرار دهند و با توجه به آن نسبت به قیمت‌گذاری اقدام کنند.

در جدول نبض بازار امروز قیمت‌های پیشنهادی واحدهای بیش از ۷۰ مترمربع اعلام شده است که بعضا قیمت‌های ارائه شده از سوی برخی مالکان بیش از میانگین قیمتی بازار است.

منبع: دنیای اقتصاد

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز