کد خبر: 169570

توضیحات معاون پارلمانی روحانی درباره لایحه نظام رسانه‌ای کشور

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری به ارائه توضیحاتی درباره لایحه نظام جامع رسانه‌ای کشور پرداخت.

توضیحات معاون پارلمانی روحانی درباره لایحه نظام رسانه‌ای کشور
سرویس جامعه -

حسینعلی امیری در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره لایحه جامع نظام رسانه‌ای و احتمال اصلاح شدنش با وجود انتقادات واردشده به آن، گفت: به نظر ما یکی از لوایحی که می‌تواند حقوق خبرنگاران و اصحاب رسانه را تضمین کند، همین پیش‌نویس لایحه نظام رسانه‌ای کشور است که در کمیسیون فرهنگی دولت، حدود یک سال کار کارشناسی روی آن انجام دادند و لایحه در جهت ساماندهی نظام رسانه‌ای کشور و تضمین حقوق تمام کسانی که در رسانه‌ها فعالیت می‌کنند، دارای نوآوری‌های قابل توجهی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: اداره امور رسانه به نوعی توسط خود اصحاب رسانه انجام می‌شود و با اصول دموکراسی کاملا سازگاری دارد و اصحاب رسانه و کارشناسان این حوزه در جهت تضمین حقوق اهالی رسانه و تکامل و بهبود این پیش‌نویس اگر نظری دارند، اعلام کنند.

امیری اظهار کرد: طبیعی است که دولت به دنبال بهبود وضعیت رسانه و اهالی آن است و نظراتی که از سوی صاحب‌نظران در حوزه رسانه و اهالی آن مطرح شود، استقبال می‌کند.

وی در پایان گفت: رویکرد در این پیش‌نویس لایحه نظام رسانه‌ای دیده شده، دولتی کردن رسانه‌ها نیست.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.