توضیح شرکت ملی نفت ایران در مورد قرارداد فروش گاز به نروژی‎ها

توضیح شرکت ملی نفت ایران در مورد قرارداد فروش گاز به نروژی‎ها

شرکت ملی نفت ایران توضیحاتی را در مورد قرارداد فروش گاز به شرکت IFLNG نروژ منتشر کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در توضیحات روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران آمده است:

«قرارداد منعقدشده توسط شرکت ملی نفت ایران با شرکت IFLNG قرارداد مناسبی است و پاره‌ای از اطلاعاتی که در این زمینه در رسانه‌ها منتشر شده مبتنی بر حدس و گمان است. قرارداد مورد بحث گرچه امضا شده اما هنوز مراحل تصویب خواهی و تنفیذ آن به انجام نرسیده است و لذا به طور قطع در مراحل تصویب نهایی قرارداد، مطالب مطرح‌شده مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در نهایت پس از تایید و تنفیذ قرارداد، اطلاعات قابل اتکا در این زمینه منتشر خواهد شد.

لازم به تاکید است که قیمت گاز تحویلی به واحدهای کوچک مقیاس تولیدکننده ال‌انجی در سواحل جنوبی کشور، برای همه متقاضیان حسب تکلیف قانونی در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ توسط وزارت نفت تعیین و ابلاغ شده است (که در ابلاغیه مورخ ۵ مهر ۱۳۹۶ مورد اصلاح قرار گرفته است). این قیمت‌ها برای همه متقاضیان به صورت یکسان اعمال خواهد شد و همه شرکت‌های علاقه‌مند می‌توانند برای عقد قرارداد به شرکت ملی نفت ایران مراجعه کنند.»

گفتنی است دکتر احمد توکلی، رئیس هیات‌مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت، در نامه‌ای به وزیر نفت در تاریخ ۳۰ آبان یادآوری کرد در قرارداد اخیر وزارت نفت برای فروش گاز به شرکت نروژی ایرانی، مسیر قانونی برای صادرات گاز طی نشده و اجرای این قرارداد باید به سرعت متوقف شود.

 

منبع: الف

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند