تولید برق تجدیدپذیر باعث صرفه‌جویی در مصرف آب شد

تولید برق تجدیدپذیر باعث صرفه‌جویی در مصرف آب شد

بر اساس گزارش‌های سازمان ساتبا از تیرماه سال 88 تا انتهای بهمن‌ماه سال جاری حدود یک میلیارد و 870 میلیون کیلووات ساعت برق از محل انرژی‌های نو تولید شده که این میزان باعث صرفه‌جویی 412 میلیون لیتری مصرف آب در کشور شده است.

بر اساس اعلام سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی ایران (ساتبا) از تیرماه سال 1388 تا پایان بهمن‌ماه 96، یک میلیارد و 870 میلیون کیلووات ساعت از منابع تجدیدپذیر انرژی تولید شده که از این میان سهم بهمن‌ماه امسال برابر با 59 میلیون کیلووات ساعت بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش این میزان تولید برق از محل انرژی‌های تجدیدپذیر توانسته چیزی حدود یک میلیون و 291 هزار تن از انتشار گازهای گلخانه‌ای بکاهد که سهم بهمن‌ماه سال جاری حدود 41 هزار تن بوده است.

همچنین این میزان تولید انرژی‌های نو باعث شده 531 میلیون مترمکعب در مصرف سوخت‌های فسیلی در کشور که از عوامل اصلی آلایندگی هوا در کشور است، کاهش یابد.

گفتنی است، این میزان تولید انرژی‌های نو باعث کاهش 412 میلیون لیتری آب در سال‌های اخیر شده است که سهم بهمن‌ماه به تنهایی حدود 13 میلیون لیتر بوده است.

بر اساس این گزارش هم اکنون 597 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر درون کشور در حال ساخت است و 458 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر نیز در حال بهره‌برداری است.

 

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند