تولید جهانی طلا با چالش روبرو می‌شود

تولید جهانی طلا با چالش روبرو می‌شود

شورای جهانی طلا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است که افزایش تولید و عرضه جهانی طلا تا ۳۰ سال آینده با چالش‌ها و اختلالات زیادی مواجه خواهد بود.

شورای جهانی طلا هشدار داده است که افت اکتشافات و افزایش هزینه‌های تولید موجب خواهد شد تا عرضه جهانی طلا تا 30 سال آینده با چالش‌های مهمی همراه شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش شورای جهانی طلا در این گزارش که موسوم به گلد 2048 بوده افزود: افزایش هزینه‌های تولید در معادن طی 30 سال آینده موجب خواهد شد تا تولید طلا با افت چشمگیری روبرو شود. از سوی دیگر اکتشافات جدید در زمینه معادن طلا با محدودیت زیادی روبرو شده است.

موسسه متال فوکوس نیز اعلام کرده است که میزان ذخایر طلای معادن طلا تا پایان سال 2016 میلادی به 55 تن متر رسیده است. اگر شرکت‌های معدنی جهان با حداکثر ظرفیت خود مشغول به تولید باشند، این ذخایر برای تولید 15 سال آینده کافی خواهد بود.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، قیمت‌های کنونی طلا به هیچ وجه برای اکتشاف و بهره‌برداری از معادن جدید قابل توجیه از نظر اقتصادی نیست. بهره‌برداری از معادن جدید طلا نیازمند افزایش قیمت این فلز گرانبها تا 1500 دلار در هر اونس است.

 

منبع: سایت طلا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند