موضوعات داغ:
وزیر انرژی روسیه:

تولید نفت ایران با اعمال تحریم‌ها ۱۰ درصد کاهش می‌یابد

تولید نفت ایران با اعمال تحریم‌ها ۱۰ درصد کاهش می‌یابد

وزیر انرژی روسیه گفت: با خروج ترامپ از برجام و در صورت اعمال تحریم‌ها، میزان کاهش تولید نفت ایران بیش از ۱۰ درصد، یعنی ۳۰۰ هزار بشکه در روز نخواهد بود.

وزیر انرژی روسیه گفت: با خروج ترامپ از برجام و در صورت اعمال تحریم‌ها، میزان کاهش تولید نفت ایران بیش از ۱۰ درصد یعنی ۳۰۰ هزار بشکه در روز نخواهد بود،‌ همچنین در نشست ژوئن احتمالا طرح کاهش تولید نفت لغو خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از بیزینس استاندارد؛ الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه اعلام کرد برگشت به سطح تولید اکتبر سال ۲۰۱۶ یکی از گزینه‌های ما برای سطح تولید است.

منابع اعلام کردند این هفته عربستان و روسیه مذاکراتی را درباره افزایش تولید نفت اوپک و غیراوپک مطرح کردند. تولید نفت کشورهای تولیدکننده با اجرای طرح کاهش تولید نفت ۱۷ ماه است کاهش یافته است.

نواک به خبرنگاران اعلام کرد: زمانی‌که ما طرح کاهش تولید نفت را تا پایان ۲۰۱۸ توافق کردیم ما درباره شرایط و امکانات آن از جمله بازگشست به سطح تولید اکتبر ۲۰۱۶ هم بحث کرده‌ایم.

وی افزود: اما هرگونه تصمیمی در ماه ژوئن یعنی نشستی که کشورهای اوپک و غیراوپک در وین اتریش و ۲۲ و ۲۳ ژوئن خواهد داشت تصمیم‌گیری می‌شود.

طرح کاهش تولید نفت در ژانویه ۲۰۱۷ بین کشورهای تولیدکننده نفت به نتیجه رسید که براساس آن این کشورها روزانه تولیدشان را ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش دادند.

تولید نفت روسیه در اکتبر ۲۰۱۶ با رکورد ۱۱.۲۴۷ میلیون بشکه در روز به بیشترین میزان ۳۰ سال گذشته رسید و براساس این طرح قرار شد روسیه با کاهش ۳۰۰ هزار بشکه در روز تولید خود را در ۱۰.۹۴۷ میلیون بشکه در روز ثابت نگه دارد.

براساس این گزارش، پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز پنج‌شنبه اعلام کرد که قیمت ۶۰ دلار برای روسیه مناسب است این در حالی است که قیمت نفت به ۸۰ دلار در هر بشکه رسیده که از سال ۲۰۱۴ تاکنون بی‌سابقه بوده است.

نواک همچنین روز گذشته اعلام کرد که انتظار دارد در نتیجه خروج ترامپ از برجام و احتمال اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران میزان کاهش تولید نفت ایران بیش از ۱۰ درصد نباشد.

نواک در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کنید تحریم‌ها علیه ایران تولید نفت بازار را تا ۸۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهد، گفت: من فکر می‌کنم میزان کاهش تولید آن‌چنان که پیش‌بینی می‌شود نخواهد بود.

نواک همچنین تاکید کرد: حدود ۱۰ درصد احتمالا بیشترین سطح کاهش تولید نفت ایران خواهد بود.

وزیر انرژی روسیه همچنین برآورد کرد که خطرات ژئوپلتیکی تاثیر ۵ تا ۷ دلاری در قیمت نفت داشت.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند