کد خبر: 204390

تولید پراید یک‌شبه متوقف نمی‌شود

مدیرعامل سایپا در جمع خبرنگاران گفت: نمی‌توانیم تولید پراید را یک‌شبه متوقف کنیم.

سرویس بازار -

مدیرعامل سایپا در جمع خبرنگاران در حاشیه پنجمین همایش بین‌المللی خودرو اظهار داشت: امروز تولید قطعه‌سازان داخلی در کلاس جهانی قرار دارد و شرکت‌های معتبری همچون رنو و سایر خودروسازان جهانی را تامین می‌کند، این وظیفه خودروسازان کشور است که در همه حوزه‌ها از این ظرفیت و پتانسیل قطعه‌سازی حمایت کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، جهرودی ادامه داد: از مهمترین تاکید ما در قراردادهای خارجی عمق‌بخشیدن به ساخت داخل است و ما به دنبال بالا بردن سهم قطعه‌سازان داخلی هستیم. این در حالی است که برنامه داریم که هر سال یک پلت فرم کاملا ایرانی رونمایی کنیم.

وی در خصوص زمان خروج پراید از چرخه تولید گفت: گروه سایپا دارای ۴۱ هزار پرسنل است و ۳۲۰ هزار نفر کارمند غیرمستقیم است از این رو نمی‌توان به یکباره محصولی را از چرخه تولید خارج کرد، ما هر وقت بتوانیم یک خودروی باکلاس A جایگزین پراید کنیم آن زمان این خودرو را از چرخه تولید حذف خواهیم کرد.

 

منبع: فصل اقتصاد

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.