توهم اقتصادی پوپولیست‌های ایتالیا

لوئیجی دی‌مایو، بر این باور است که ایتالیا با برنامه‌ اقتصادی که پیش رو دارد، می‌تواند بهترین رشد اقتصادی را در سراسر اروپا داشته باشد.
توهم اقتصادی پوپولیست‌های ایتالیا

فایننشال تایمز: لوئیجی دی‌مایو، در گفت‌وگوی خود با این روزنامه، بر این باور است که ایتالیا با برنامه‌ اقتصادی که پیش رو دارد، می‌تواند بهترین رشد اقتصادی را در سراسر اروپا داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، این در حالی است که گزارش‌ها حاکی از آن است که رشد اقتصادی منطقه یورو در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ میلادی و به‌دنبال تیره شدن چشم‌انداز مالی دولت ایتالیا به پایین‌تر از پیش‌بینی‌ها رسید.

همچنین، حزب جنبش پنج ستاره به رهبری دی مایو در ماه ژوئن با حزب لیگ سالوینی دولت ائتلافی تشکیل دادند و برای بودجه‌ای متشکل از کاهش مالیاتی، افزایش هزینه‌های رفاه اجتماعی برنامه‌ریزی کردند که با انتقادهای گسترده و نگرانی درباره بی‌ثبات شدن اقتصاد این کشور مواجه شد. دی مایو در این مصاحبه، علاوه بر دفاع از طرح کاهش مالیاتی ترامپ، از درگیری ایتالیا و بروکسل در مورد بودجه کشورش صحبت کرد.

داون: این روزنامه در صفحه اول خود، گزارشی از پایان دیدارهای عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان با مقامات عالیرتبه چین منتشر کرد. طبق این گزارش، در پایان دیدارهای پاکستان و چین، دو کشور در بیانیه‌ای مشترک بر گسترش همکاری‌ها و شراکت راهبردی تاکید کردند.

آنطور که در این روزنامه پاکستانی گفته شده، عمران خان در این دیدارها، در خصوص نحوه گسترش روابط تجاری سیاسی و دفاعی دو جانبه همچنین تحولات منطقه‌ای و بین المللی با مقامات عالیرتبه چین به تبادل نظر پرداخت، او سپس با سفر به شانگهای در اولین نمایشگاه بین المللی واردات در چین به سخنرانی پرداخت. همچنین مقامات عالیرتبه دو کشور در این دیدارها با بیان اینکه تغییر و تحولات منطقه و بین المللی نمی‌تواند بر روابط دو کشور تاثیر منفی بگذارد، بر تقویت مناسبات دوجانبه در همه زمینه‌ها تاکید کردند.

نیویورک تایمز: هیچ شواهد محکمی مبنی بر اینکه روسیه در انتخابات میان دوره‌ای امریکا دخالت کرده باشد وجود ندارد اما پنتاگون آماده شده تا جلوی هرگونه حمله سایبری از سوی این کشور را بگیرد. به گزارش صفحه اول این روزنامه، در آستانه انتخابات میان دوره‌ای کنگره امریکا، واشنگتن ضمن ابراز نگرانی از حملات سایبری روسیه به نفع برخی نامزدهای انتخاباتی امریکا گفته، اگر مسکو در انتخابات کنگره مداخله کند، پنتاگون برنامه محرمانه خود برای حمله سایبری به روسیه را به اجرا می‌گذارد.

هنوز جزییات این برنامه حمله سایبری مشخص نشده و معلوم نیست که به چه شکل انجام می‌شود اما بر اساس گزارش منتشر شده، هکرهای ارتش سایبری امریکا اجازه لازم را یافته‌اند که به شبکه‌های روسی برای انجام این حمله دسترسی داشته باشند.

 

منبع: روزنامه تعادل

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز