ثبات نسبی قیمت تخم‌مرغ در بازار

ثبات نسبی قیمت تخم‌مرغ در بازار

یک مقام مسئول گفت: با افزایش عرضه ناشی از جوجه‌ریزی‌های قبل، کاهش قدرت خرید خانوار و مصرف، قیمت تخم‌مرغ از ثبات نسبی در بازار برخوردار است.

ناصر نبی‌پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، از ثبات نرخ تخم‌مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 6 هزار و 200 تا 6 هزار و 300 و هر شانه دو کیلویی 13 هزار تومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته وی، با توجه به افزایش نرخ نهاده‌های دامی، مرغداران رغبت چندانی به جوجه‌ریزی واحدهای خود ندارند.

نبی‌پور ادامه داد: نوسان قیمت مرغ و تخم مرغ ارتباطی به مرغدار ندارد و تنها عرضه و تقاضا عامل اصلی تعیین کننده قیمت است، به طوریکه هم اکنون با افزایش عرضه ناشی از جوجه ریزی‌های قبل، کاهش قدرت خرید خانوار و مصرف، قیمت تخم مرغ از ثبات نسبی در بازار برخوردار است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار با انتقاد از افزایش سرسام آور نرخ نهاده‌های دامی در بازار بیان کرد: هم اکنون هر کیلو کنجاله سویا با نرخ 2 هزار و 500 تا 2 هزار و 600 و ذرت هزار و 200 تومان به مرغدار عرضه می‌شود که این امر بیانگر افزایش 78 درصدی سویا و 51 درصدی ذرت نسبت به شهریور ماه گذشته است.

وی با اشاره به اینکه آمار دقیقی از میزان تولید تخم مرغ نداریم، تصریح کرد: تا پایان سال پیش‌بینی می‌شود که در صورت نبود بیماری، میزان تولید به 850 تا 860 هزارتن برسد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند