ثبت‌نام خودرو با ربات صحت دارد؟

ثبت‌نام خودرو با ربات صحت دارد؟

سخنگوی اتحادیه کسب‌و‌کارهای مجازی گفت: استفاده از ربات برای ثبت‌نام خودرو را نمی‌توان رد یا تایید کرد اما چنین موضوعی تاکنون به ما اعلام نشده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، تکمیل سریع ظرفیت ثبت‌نام خودروهای پیش‌فروش ابهامات زیادی را ایجاد کرده است چرا که بسیاری از افراد در زمان تعیین شده فرصت ثبت‌نام پیدا نمی‌کنند. در همین زمینه جواد حسینی کیا، نماینده مجلس گفته است: برای بررسی این موضوع تحقیقاتی انجام و به صورت غیررسمی اعلام شد مافیای خودرو با استفاده از ربات در سایت‌ها اقدام به ثبت‌نام می‌کنند.

رضا الفت‌نسب، سخنگوی اتحادیه کسب‌و‌کارهای مجازی درباره استفاده از ربات در ثبت‌نام خودرو اظهار کرد: در حوزه آی تی بسیاری از کارها را می‌توان انجام داد. البته به طور کلی پیش‌فروش‌ها در دست خودروسازان قرار دارد و امکان انجام چنین حرکت‌هایی هم وجود دارد.

وی افزود: در این زمینه صرفا بحث ربات مطرح نیست البته نماینده مجلس هم ممکن است اطلاعات دقیقی نداشته باشد. با این حال ربات می‌تواند افراد را به عنوان اولین نفر در صف خرید قرار دهد. به طور نمونه اگر ثبت‌نام ساعت ۸ صبح شروع شود با استفاده از ربات این امکان وجود دارد که در ساعت ۸ و ۳۰ ثانیه فرد مورد نظر اولین نفر در صف خرید باشد.

الفت‌نسب با بیان اینکه استفاده از ربات برای ثبت‌نام خودرو را نمی‌توان تایید یا رد کرد،اظهار کرد: اتفاقات زیادی در این حوزه می‌افتد و ما افراد بسیار نخبه‌ای در زمینه هک و برنامه‌نویسی برای چنین ربات‌هایی داریم. این نکته را باید گفت که تاکنون به چنین موردی برای ثبت‌نام‌های خودرو برخورد نکردیم و موردی نیز در این زمینه به ما اطلاع داده نشده است.

پیش از این احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان علت تکمیل سریع ظرفیت در پیش‌فروش‌های خودروسازان را سرکوب‌های مالی عنوان کرده و گفته بود: در واقع اجازه فروش خودروها در حاشیه بازار داده نمی‌شود. پایین‌ترین قیمت خودرو صفر کیلومتر مربوط به پراید است که در بازار با قیمت ۵۰ میلیون تومانی به فروش می‌رسد اما گفته می‌شود که آن را ۳۷ میلیون تومان بفروشیم که همین منجر به ایجاد رانت می‌شود. البته شرایطی نیز برای جلوگیری از ورود دلالان گذاشته شده اما باز هم خودرو به دست مردم نمی‌رسد.

منبع: گسترش نیوز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند