کد خبر: 206589

ثبت بارش «صفر» در ایستگاه باران‌سنجی سیستان‌و‌بلوچستان

ایستگاه باران‌سنجی «امور آب سیستان» در استان سیستان‌و‌بلوچستان تنها ایستگاه کشور است که در ۵ ماه اخیر حتی یک قطره باران ثبت نکرده است.

سرویس جامعه -

از ابتدای سال آبی جاری تا ساعت ۱۸:۳۰ روز بیست و هفتم بهمن ماه بارش‌های کشور به ۵۴٫۸ میلیمتر رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهشی ۵۴٫۱ درصدی و نسبت به متوسط مدت مشابه درازمدت (آمار ۴۹ ساله) کاهشی ۵۹٫۷ درصدی دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در این بین برخی ایستگاه‌های باران‌سنجی در سراسر کشور بیش از ۵۴٫۸ میلیمتر و برخی کمتر از این رقم بارش به ثبت رسانده‌اند.

در بین تمامی ایستگاه‌های باران سنجی کشور، ایستگاه باران‌سنجی “محمودآباد-هراز” در استان مازندران با ثبت بارش ۸۳۳٫۲ میلیمتر پربارش ترین نقطه کشور است.

اما کمترین میزان بارش در ایستگاه باران سنجی “امور آب سیستان” در استان سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است. این ایستگاه باران سنجی تنها ایستگاه کشور است که در ۵ ماه اخیر حتی یک قطره باران ثبت نکرده است.

ایستگاه‌های باران سنجی دیگری چون “سد بمپور” و “محوطه امور آب چابهار” نیز با ثبت یک میلیمتر بارش، جزو کم بارش‌ترین نقاط کشور هستند اما رقم ثبت بارش در ایستگاه باران‌سنجی “امور آب سیستان” همچنان روی صفر باقی مانده است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.