آغاز ثبت‌نام پیش‌فروش و فروش فوق‌العاده سایپا

خرده رانت‌های خودرویی که امروز توزیع می‌شود!

خرده رانت‌های خودرویی که امروز توزیع می‌شود!

از ساعت ۱۰ صبح امروز ثبت نام پیش‌فروش و فروش فوق‌العاده ۹ محصول سایپا آغاز می‌شود. اختلاف قیمت این خودروها با قیمت بازار نهایتا به ۳۲ میلیون تومان می‌رسد که این رقم با توجه به ارقام قبلی کوچک به نظر می‌رسد!

به گزارش تجارت‌نیوز، در دو هفته اخیر متقاضیان خودرو شاهد دو پیش‌فروش خودرو بودند. در هفته گذشته ایران‌خودرو فروش فوق‌العاده داشت که قیمت برخی خودروهایش تا ۱۰۰ میلیون تومان ارزان‌تر از بازار هم بود.

در فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو قرار بود ۹ خودرو به فروش برسد که قیمت آنها با قیمت بازار به شدت اختلاف داشت. این فاصله قیمتی از ۵۶ میلیون تومان شروع شده و تا ۱۵۹ میلیون تومان هم می‌رسید. حتی در خودرویی مثل دنا پلاس اختلاف قیمت به میزانی بود که خریدار می‌توانست با فروش خودروی دریافتی در بازار تقریبا ۱۱۹ میلیون تومان سود کند و با اضافه کردن ۴۷ میلیون تومان یک قیمت خودروی دولتی دیگر بخرد.

با توجه به این رقم است که می‌توان گفت اختلاف قیمت نهایت ۳۲ میلیون تومان در فروش فوق‌العاده سایپا کمی رقم کوچکی به نظر می‌رسد.

بر این اساس از ساعت ۱۰ صبح امروز ثبت نام پیش‌فروش و فروش فوق‌العاده ۹ محصول سایپا آغاز می‌شود. اختلاف قیمت این خودروها با قیمت بازار نهایتا به ۳۲ میلیون تومان می‌رسد که این رقم با توجه به ارقام قبلی کوچک به نظر می‌رسد!

آیا با این ارزان‌فروشی‌ها نسبت به بازار آن هم تنها به یک تعداد محدود برنده قرعه‌کشی بحران خودروسازان را تشدید نخواهد کرد که در نهایت متوسل به بودجه عمومی کشور شوند؟

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند