کد خبر: 205107

شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد:

ثبت ۹ میلی‌متر بارش در بهمن‌ماه

شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد: میزان بارش‌های کشور در بهمن‌ماه جاری به بیش از ۹ میلیمتر رسید.

سرویس بازار -

شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد: بر اساس آخرین اطلاعات ایستگاه‌های باران سنجی کشور، میزان بارش‌های کشور در بهمن‌ماه سال جاری به ۹.۱ میلیمتر رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش، این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته ۳۷ میلیمتر، ۴۷.۳ درصد کاهش داشته است.

این گزارش حاکی از آن است که بیشترین میزان بارش‌ها از اول بهمن تا ۲۴ بهمن‌ماه جاری مربوط به حوضه اصلی آبریز دریاچه ارومیه با ۳۸.۹ میلیمتر و کمترین میزان بارش مربوط به حوضه اصلی آبریز قره قوم با یک میلیمتر بوده است.

حوضه اصلی آبریز دریای خزر نیز با ۳۰.۳ میلیمتر بارش رتبه دوم بارش‌های کشور را در ماه جاری از آن خود کرده است.

بر پایه این گزارش، حوضه‌های اصلی آبریز فلات مرکزی ۶.۴ میلیمتر، خلیج فارس و دریای عمان ۴.۴ میلیمتر و مرزی شرق ۳.۳ میلمتر بارش را در بهمن‌ماه جاری تجربه کرده‌اند.

ارتفاع کل ریزش‌های جوی کشور نیز از اول مهر تا ۲۴ بهمن‌ماه سال آبی ۹۷-۹۶ بالغ بر ۴۸.۶ میلیمتر است.

این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (۱۳۲.۶ میلیمتر) ۶۳.۳ درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (۹۲.۳ میلیمتر) ۴۷.۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

همچنین حجم بارش اول مهر تا ۲۴ بهمن‌ماه جاری معادل ۸۰ میلیارد و ۹۴ میلیون مترمکعب است.

 

منبع: وزارت نیرو

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.