از ابتدای سال تا پایان مهرماه؛

جابه‌جایی ۶.۹ میلیون مسافر در راه‌آهن تهران

جابه‌جایی ۶.۹ میلیون مسافر در راه‌آهن تهران

مدیرکل راه آهن تهران گفت: از ابتدای سال تا پایان مهرماه، بیش از ۶ میلیون و ۹۲۳ هزار نفر مسافر در ایستگاه‌های مسافری راه آهن تهران جابه‌جا شدند.

عابدین هادی‎نژاد افزود: از ابتدای سال تا پایان مهرماه، بیش از ۶ میلیون و ۹۲۳ هزار نفر مسافر در ایستگاه‌های مسافری راه‌آهن تهران جابه‌جا شدند که از این تعداد، بیش از ۳ میلیون و ۴۶۴ هزار نفر مسافر وارد و تعداد بیش از ۳ میلیون و ۴۵۸ هزار نفر آمار خروجی مسافرین است.

به گزارش تجارت‌نیوز،هادی‎نژاد توضیح داد : در ۷ ماه اول سال ۴۲ هزار و ۴۶۰ رام قطار تعداد قطارهای اعزامی و وارده به ایستگاه راه‌آهن تهران است که از این تعداد، ۲۱۳۳۷ رام قطار اعزامی و ۲۱۳۰۳ رام قطار وارده به ایستگاه راه‌آهن تهران است.

وی در خصوص قطارهای محلی گفت: روزانه ۴۲ رام قطار محلی از ایستگاه راه‌آهن تهران در ساعات مختلف اعزام می‌شود که در محور خراسان روزانه ۱۱ رام قطار، در محور جنوب روزانه ۲۱ رام و در محور قزوین روزانه ۸ رام قطار ریل باس از ایستگاه تهران به شهرهای اطراف تهران اعزام می‌شوند که با منظور کردن برگشت این قطارها روزانه ۸۰ رام قطار بصورت رفت و برگشت به شهروندان در شهرهای اطراف تهران خدمات‌رسانی می‌شود.

وی افزود: به منظور بازدید از جاذبه‌های گردشگری مسیر ریلی و طبیعت شمال نیز هر هفته قطارهای گردشگری (صبح روزهای پنجشنبه و جمعه) از ایستگاه تهران به مقصد سوادکوه و شیرگاه مسافرین را جابه‌جا می‌کنند.

 

منبع:شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند