جام جهانی فوتبال بهر‌ه‌وری در اقتصاد جهان را کاهش داد

جام جهانی فوتبال بهر‌ه‌وری در اقتصاد جهان را کاهش داد

صندوق بین‌المللی پول از کاهش بهره‌وری در اقتصاد جهان به‌دلیل برگزاری جام جهانی فوتبال خبر داد.

صندوق بین‌المللی پول در گزارشی از کاهش بهره‌وری در اقتصاد جهان به دلیل برگزاری جام جهانی فوتبال خبر داده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در جریان بازی‌های جام جهانی فوتبال برخی شرکت‌ها مجبورند کارکنان خود را برای تماشای این بازی‌ها به خانه بفرستند یا ساعاتی را برای دیدن این بازی‌ها اختصاص دهند.

هر کشور بسته به میزان دوری خود از روسیه، محل برگزاری بازی‌های جام جهانی، صدمه بیشتری را در اقتصاد خود به دلیل برگزاری این بازی ها تجربه می کند.

کشورهای آسیایی و استرالیا مشکلی از این بابت ندارند زیرا بازی‌ها در این کشورها شب‌ها و پس از اتمام ساعات کاری آغاز می‌شود.

اما مثلا در کشورهای آمریکایی و آمریکای لاتین این بازی ها عمدتا در روز برگزار می‌شود که مشکلاتی را برای واحدهای اقتصادی پدید آورده است.

در برزیل که فوتبال جایگاه ویژه‌ای نزد مردم و اقشار مختلف این کشور دارد بیش از 60 ساعت از بازی های جام جهانی فوتبال در ساعات کاری برگزار می‌شود و مدیران واحدهای اقتصادی به ویژه در زمان برگزاری بازی‌های تیم کشورشان مجبورند ساعاتی را برای دیدن این بازی‌ها اختصاص دهند.

در شهر ریو 64 ساعت و 30 دقیقه از بازی‌های مرحله گروهی و حذفی جام جهانی در ساعات اداری و کاری برگزار می‌شود. این رقم برای نیویورک 60 ساعت، لندن 36 ساعت و لوس آنجلس 33 ساعت و 45 دقیقه برآورد شده است.

در ملبورن استرالیا، توکیو و شانگهای هیچ یک از بازی‌های فوتبال در ساعات کاری این شهرها برگزار نمی‌شود. در ایران نیز بجز یک بازی که در ساعت 14 و 30 دقیقه برگزار شد بقیه بازی‌ها در ساعات غیرکاری برگزار شده و خواهد شد.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند