زالی خبر داد:

جان‌باختن ۱۲۰ نفر در تهران ظرف ۲۴ ساعت گذشته بر اثر کرونا

جان‌باختن ۱۲۰ نفر در تهران ظرف ۲۴ ساعت گذشته بر اثر کرونا

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر ۹۳۹۱ بیمار در تهران بستری است، گفت: ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۰ نفر در استان تهران فوتی داشته‌ایم و در حقیقت سخت‌ترین شرایط از ابتدای شیوع ویروس کرونا را در بیمارستان‌های تهران در حال سپری کردن داریم.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا زالی، فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران عصر دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران، گفت: بیمارستان‌های استان تهران و شهر تهران با توجه به حجم بالای مراجعات حضوری، بستری‌ها و خستگی تیم بهداشتی و درمانی شرایط سختی را طی می‌کند، متاسفانه فعلا خبری از کاهش مراجعان سرپایی و بستری ها نیست که این موضوع نگرانی‌هایی را ایجاد می‌کند. از سوی دیگر مسئله کاهش درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها و تامین منابع مالی، خستگی و فرسودگی نیروی انسانی از مواردی است که این نگرانی‌ها را تشدید می‌‌کند.

وی اظهار کرد: حجم نیروی انسانی که قرار بود استخدام شود قطعا بر اساس آزمون خیلی به نیروی انسانی فعلی اضافه نمی‌شود، چرا که بسیاری از این افراد در بخش درمان مشغول به کار هستند و با استفاده از فرصت آزمون قصد تغییر وضعیت شغلی خود را دارند البته کمبود منابع مورد نیاز برای خرید تست‌های PCR نیز که در فرآیند بیماریابی در این شرایط سخت از اهمیت بسزایی برخوردار است، مشکلاتی را به وجود آورده است.

زالی تاکید کرد: پیشنهاداتی به وزیر کشور ارائه کردیم و در حقیقت شش پیشنهاد که می‌توانست در عرصه ملی نیز بکار گرفته شود ارائه شد، اما متاسفانه در ستاد ملی مطرح نشد و این پیشنهادات می‌توانست در این روزهای سخت کمک‌کننده باشد همچنین مسئله خستگی مردم و فرسودگی روانی آنها نیز که البته در عرصه جهانی نیز دیده می‌شود باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا باید مدل جدید و برنامه های جدید ایجابی در نظر گرفته شود.

وی به موضوع واکسیناسیون اشاره کرد و گفت: متاسفانه وقتی که از رسانه‌ها گروه سنی جدیدی برای واکسیناسیون اعلام می‌شود همه تصور می‌کنند دپو واکسن در اختیار دانشگاه‌هاست و دانشگاه‌ها نمی‌خواهند واکسن بزنند در حالی که منابع واکسن در اختیار دانشگاه‌ها نیست.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران ادامه داد: در روزهای اخیر پس از هفت هفته متاسفانه همه شاخص‌ها افزایشی است. در پیک چهارم پس از هفته پنجم آمارها به سمت کاهش رفت اما در پیک پنجم با وجود هفت هفته هنوز نشانه هایی از کاهش نمی‌بینیم و هفته های آینده نیز وضعیت قابل پیش بینی نیست.

به گفته وی، گروه های سنی بالای ۷۰ و ۸۰ سال در آمارهای بستری و فوتی آنها سیر نزولی مشاهده می‌شود که شاید آن را بتوان نشانی از اثربخشی واکسن دانست، ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۰ نفر در استان تهران فوتی داشته‌ایم و در حقیقت سخت‌ترین شرایط از ابتدای شیوع ویروس کرونا را در بیمارستان‌های تهران در حال سپری کردن داریم.

زالی خاطرنشان کرد: حجم زیاد مراجعات، کمبود منابع مالی و فرسودگی منابع انسانی همگی شرایط بسیار سختی را رقم زده است که در حال حاضر ۹۳۹۱ بیمار در تهران بستری است که از این میزان ۲۵۰۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و همچنین ظرف ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲ هزار و ۵۵ بیمار جدید در تهران بستری شده و یک‌هزار و ۶۰۰ بیمار نیز در ۲۴ ساعت گذشته از بیمارستان های تهران ترخیص شدند.

منبع: ایرنا 

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند