موضوعات داغ:

جایگاه‌های سوخت تهران مملو از بنزین است

جایگاه‌های سوخت تهران مملو از بنزین است

سخنگوی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از آمادگی پالایشگاه‌ها برای تامین سوخت شهرهای تهران و البرز خبر داد.

سخنگوی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از آمادگی پالایشگاه‌ها برای تأمین سوخت شهرهای تهران و البرز خبر داد و گفت: جایگاه‌های سوخت تهران والبرز مملو از بنزین و تمام پمپ‌ها فعال است.

به گزارش تجارت‌نیوز، زیبا اسماعیلی درباره وضعیت عرضه بنزین در شهرهای تهران و البرز با توجه به زلزله دیشب در این دو شهر و تشکیل صفوف طولانی در برخی جایگاه‌های سوخت این دو شهر گفت: از همان دقایق اولیه پس از وقوع زلزله، در آماده باش کامل بودیم و به از طریق شرکت پخش نیز وضعیت جایگاههای سوخت در تهران و البرز رصد می‌شد.

وی ادامه داد: از انجا که به مردم توصیه شد برای درامان ماندن از خطرات احتمالی پس‌لرزه‌ها، شب را خارج از منزل و در خودروها سپری کنند، و از انجا که برخی شهروندان تصمیم به عزیمت از تهران گرفتند، میزان مراجعه به جایگاه‌ها سوخت در ساعات اولیه پس از زمین لرزه، افزایش چشمگیری داشت و همین مساله موجب تشکیل صفوف طولانی در برخی جایگاهها شد.

وی اظهار کرد: برای جلوگیری از بروز هرگونه کمبود در جایگاه‌هایی که صف تشکیل شده بود، خودروهای نفت‌کش‌ها از مبادی توزیع و انبارهای ذخیره سوخت در استانهای البرز و تهران به سمت جایگاهها روانه شدند و دستورات لازم برای توزیع کافی سوخت صادر شد.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی در تأمین سوخت تهران و البرز وجود ندارد، ادامه داد: جایگاه‌های سوخت در استانهای تهران و البرز مملو از سوخت هستند و هیچگونه کمبودی وجود ندارد.

وی به مردم توصیه کرد با آرامش و صبر برای تهیه سوخت مورد نیاز خود به جایگاهها مراجعه کنند و در صورت وجود صف در یک جایگاه، به جایگاه‌های اطراف مراجعه کنند تا از بار ازدحام احتمالی کاسته شود.

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران تصریح کرد: با توجه به آماده باش کاملی که در همان دقایق اولیه پس از زلزله ایجاد شد، علیرغم اینکه فقط نیروهای شیفت شب در جایگاه‌ها حضور داشتند اما تمام تلمبه‌های جایگاهها فعال بود.

وی با بیان اینکه وضعیت جایگاههای سوخت بصورت لحظه‌ای رصد می‌شود، گفت: آماده باش در تمام جایگاه‌های سوخت استانهای تهران و البرز و مسیرهای منتهی به این دو استان برقرار است و مردم می‌توانند با خیال آسوده نسبت به تهیه سوخت مورد نیاز خودروهای خود اقدام کنند.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند