جدیدترین جزئیات تحقق خواسته کامیون‌داران

جدیدترین جزئیات تحقق خواسته کامیون‌داران

معاون وزیر راه و شهرسازی از تعطیلی ۱۲ شرکت حمل‌ونقل بار جاده‌ای به دلیل دریافت کمیسیون اضافه از کامیون‌داران خبر داد و آخرین اقدامات انجام شده برای تحقق خواسته کامیون‌داران را تشریح کرد.

عبدالهاشم حسن‌نیا با اشاره به پیگیری درخواست کامیون‌داران اظهار کرد: خواسته کامیون‌داران به دو دسته تقسیم می‌شود؛ بخشی از این خواسته ها در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده ای در حال پیگیری است و بخش دیگر نیز بیرون سازمان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تصریح کرد: بخش دوم نیز به دو دسته دیگر تقسیم می‌شود که هم به دولت برمی‌گردد که شامل موضوعاتی نظیر لاستیک، لوازم یدکی و… است. همچنین ساختار و بیمه است کامیون داران که باید در سازمان تامین اجتماعی انجام شود.

وی با اشاره به مسائل کامیون داران در بخش بیرونی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای افزود: این بخش مربوط به مجلس است؛ مانند قانون مشاغل سخت و زیان‌آور که کامیون‌داران انتظار دارند نمایندگان مجلس آنرا برای آنها تصویب کند.

وی بیان کرد: مسائل در بخشی که مربوط به سازمان راهداری است در حال پیگیری است؛ به عبارتی دو بخش بیرونی یعنی را از طریق کمیسیون‌های مجلس و کمیسیون های اجتماعی پیگیری می‌کنیم. اما اجرا‌کننده اصلی سازمان راهداری نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این که کارگروه های مربوطه یکشنبه هر هفته ساعت 10 جلسه برگزار می کند، گفت: وقتی با خواسته کامیون داران موافقت می‌شود بلافاصله دستورات اجرایی آنرا صادر می کنیم. به عنوان مثال در بخش کمیسیون های مازادی که مورد اعتراض کامیون داران بود تعدادی زیادی شرکت تعطیل شده است.

حسن نیا با بیان این که کارگروه‌های ویژه در استان‌ها تشکیل شده است، اظهار کرد: علاوه بر این بازرس ویژه برای رسیدگی به موضوعت مطرح شده از سوی کامیون‌داران تعیین شده است. در بحث کامیون‌های ملکی بخشنامه‌های لازم ابلاغ شده و سایر مباحث به ترتیب در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: برای برخی کامیون‌های ملکی در برخی جاها اولویت قائل می‌شدند و کامیون اعضای هیات مدیره‌ها به عنوان کامیون ملکی محسوب می‌شد که سازمان راهداری تمامی اینها را لغو کرده است.

فقط مواردی را قبول می کنیم که کامیون بغل نویسی داشته و متعلق به شرکت باشد. یعنی شش دانگ کامیون متعلق به شرکت بوده و مالیات آنرا پرداخت کند.

وی با بیان این که با اقدامات انجام شده عدالت بین کامیون داران برقرار شده است، افزود: کارگروه ویژه ای ببه پایانه تهران فرستاده شد و هر شرکتی که کمیسیون اضافه دریافت کرده بود -بر اساس بارنامه- بلافاصله کمیسیون ماده 12 تشکیل و شرکت را تعطیل می‌کنند.

در استان‌ها نیز همین کارگروه تشکیل شده و در مجموع تاکنون 12 شرکت به دلیل دریافت کمیسیون اضافه از کامیون‌داران تعطیل شده اند.

وی تاکید کرد: مدت تعطیلی این شرکت‌ها از یک تا شش ماه است.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند