جذب ۷۰ درصدی سهمیه تامین مسکن خانواده‌هایی با دو معلول در گلستان

کارشناس پرداخت تسهیلات بنیاد مسکن گلستان از جذب بیش از 70 درصدی سهمیه گلستان در طرح تامین مسکن خانوارهای دارای دو عضو معلول و بیشتر خبر داد.
جذب ۷۰ درصدی سهمیه تامین مسکن خانواده‌هایی با دو معلول در گلستان

«محمد محسنی» اظهار کرد: در سال‌های اخیر تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه‌ای بین بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی برای تامین مسکن خانوارهای دارای دو عضو معلول و بیشتر منعقد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز،محسنی افزود: در سال‌های ۹۵ و ۹۶ سهمیه در نظر گرفته شده برای استان گلستان، ۱۲۹ واحد مسکونی بود که با همکاری این سه دستگاه در سطح استان، ۱۰۰ درصد این تعداد محقق شد.

محسنی ادامه داد: در سال ۹۷ نیز سهمیه در نظر گرفته شده برای استان ۶۷ فقره واحد مسکونی است.

کارشناس پرداخت تسهیلات بنیاد مسکن گلستان با اشاره به این‌که مجموعا ۱۹۶ واحد مسکونی ساخته شده و یا در دست ساخت است، تصریح کرد: گلستان با جذب بیش از ۷۰ درصد در سطح کشور رتبه دوم را دارد.

وی خاطرنشان کرد: به موجب این تفاهم‌نامه خانوارهای دارای دو عضو معلول و بیشتر هم می‌توانند از تسهیلات قرض‌الحسنه طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی با مبالغ ۱۸ و ۲۰ میلیون تومان استفاده کنند و هم این‌که از ۱۸ میلیون تومان کمک بلاعوض بهره‌مند شوند.

محسنی یادآور شد: علاوه‌بر این نقشه ساختمان مسکونی به‌صورت رایگان از سوی بنیاد مسکن در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. هم‌چنین این خانوارها از پرداخت هزینه‌هایی مانند دریافت پروانه و انشعابات معاف هستند.

 

منبع:ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید