رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خبر داد:

جزئیات مصوبات جلسه سران قوا در خصوص بازار سرمایه

جزئیات مصوبات جلسه سران قوا در خصوص بازار سرمایه

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بیش از ۴۰ درصد از بازار سرمایه با قیمت‌گذاری دستوری درگیر هستند که این موضوع در جلسه بعد سران قوا بررسی و تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بخش خبری ۲۱ در خصوص تصمیمات جلسه ستاد عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا درباره بازار سرمایه تصریح کرد: در این جلسه تصمیمات مهمی در خصوص بهبود وضعیت بازار سرمایه گرفته شد، بر این اساس تامین مالی ۲۰۰ میلیون دلاری از منابع صندوق توسعه ملی با تصویب ستاد اقتصادی دولت نهایی شد و تعهد بانک مرکزی هم در این خصوص داده شده است.

پورابراهیمی ادامه داد: همچنین با انتشار ۲۰ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی توسط صندوق تثبیت بازار سرمایه و صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه با تضمین دولت موافقت شد.

او افزود: لغو محدودیت اعطای تسهیلات خرید سهام به هلدینگ‌ها، اختصاص ۸۰ درصد مالیات نقل و انتقال سهام به صندوق تثبیت بورس و امکان ورود بانک‌ها به خرید سهام بدون مالک شدن شرکت‌ها از دیگر مصوبات این جلسه به شمار می‌رود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بیش از ۴۰ درصد از بازار سرمایه با قیمت‌گذاری دستوری درگیر هستند که این موضوع در جلسه مطرح شد و کلیات آن مورد توافق قرار گرفت اما به دلیل کمبود وقت، تصمیم‌گیری در این خصوص به جلسه بعد موکول شد.

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند