موضوعات داغ:

جزئیات طرح تامین بخشی از اجاره‌بها و اعطای وام به کم‌درآمدها

جزئیات طرح تامین بخشی از اجاره‌بها و اعطای وام به کم‌درآمدها

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از بررسی طرح تامین و اعطای وام قرض‌الحسنه به کم‌درآمدها و مستاجران در کارگروه مشترک نهادهای حمایتی خبر داد و گفت: کارگروه نهادهای حمایتی به دنبال حل مساله اجاره‌بها است.

به گزارش تجارت‌نیوز، پروانه اصلانی با بیان اینکه کارگروه مشترک نهادهای حمایتی که متشکل از چند نهاد و ارگان دولتی و غیر دولتی است به دنبال این است که مساله اجاره‌بها را حل کند گفت: این کارگروه متشکل از بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، اوقاف و آستان قدس رضوی در نظر دارند تا با هم فکری و همکاری و تلاش برای حل مشکل مسکن و اجاره‌بهای کم‌درآمدها ورود کنند.

وی ادامه داد: این کارگروه طرحی را با عنوان «تامین بخشی از اجاره‌بها و وام قرض‌الحسنه کم‌درآمدها» در دستور کار خود قرار داده است و امیدواریم بتوانیم این برنامه را در کنار برنامه‌های دیگر و مدل‌های حمایتی ساخت مسکن برای کم‌درآمدها تا پایان سال تدوین کند.

اصلانی در پاسخ به این سوال که آیا این مدل حمایتی که قرار است در کنار ساخت مسکن اجاره‌ای باشد به بانک مرکزی ارائه شده است یا خیر اظهار داشت: این تسهیلات و اقدامات حتما باید در استطاعت گروه کم‌درآمدها باشد و باید بانک مرکزی با آن موافقت کند و دولت باید برای آن منابع یارانه‌ای تامین کند.

وی تاکید کرد: هنوز میزان سقف وام مورد نظر و حتی نرخ سود آن مشخص نیست.

اصلانی تصریح کرد: به هر حال در خصوص اجاره‌داری و ساماندهی آن اتاق فکری در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شده که تلاش خواهد کرد تا با همکاری بخش خصوصی برای ساخت این واحدهای مسکونی مدل اجاره‌داری حرفه‌ای ایجاد شود.

 

منبع: فارس

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند