جلسه امروز مجلسی‌‌ها با مدیران بورسی چگونه گذشت؟

جلسه امروز مجلسی‌‌ها با مدیران بورسی چگونه گذشت؟

در روز جاری اهالی مجلس از تالار بورس بازدید کردند، در جریان این بازدید مطالب و سخنانی میان نمایندگان مردم و مدیران بورسی مطرح شد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، امیر تقی خان تجریشی، رئیس هیات‌مدیره بورس تهران، توضیح داد: یکی از دستاوردهای جلسه امروز تاکید بر لزوم تشکیل اندیشکده بورس اوراق بهادار (همچون پژوهشکده پولی مالی در کنار بانک مرکزی) بود.

وی گفت: در این جلسه جمع‌بندی حاضران این بود که پایش فضای مجازی برای عدم سوء مدیریت در این حوزه و آنچه که به عنوان مدیریت فضای رسانه‌ای لازم است، در ساختار سازمان و بورس‌ها انجام شود.

این مقام مسئول در شرکت بورس تهران تصریح کرد: در این جلسه گفته شد که در بحث دستورالعمل‌ها نیاز به تغییراتی وجود دارد و در خصوص فرهنگ‌سازی بازبینی‌هایی باید انجام شود تا جایی که آموزش به گونه‌ای باشد که نشست‌های آموزشی در شبکه‌های مختلف صدا و سیما برگزار گردد. در مورد بازگشت EPS (پیش‌بینی سود شرکت‌ها) هم پیشنهاداتی مطرح شد و این که نظرات کارشناسی بازار نشان می‌دهد این اتفاق در آینده‌ای نزدیک به وقوع می‌پیوندد.

تقی خان تجریشی با اشاره به اینکه در جلسه مزبور عنوان شد؛ همدلی بین مجلس و نهادهای نظارتی بورس باید ادامه‌دار باشد، گفت: نیاز به ارتقای سلامت بازار و رشد بازار سرمایه در راستای همدلی و هم‌افزایی بین مجلس شورای اسلامی و بورس وجود دارد. همچنین در این جلسه بیان شد که باید بازرسی‌ها به روز شود و بسیاری از مقررات و قوانین ضمانت اجرا داشته باشند.

وی گفت: در این جلسه برخی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، بر افزایش نظارت بر معاملات مبتنی بر اطلاعات نهانی تاکید کردند. همچنین موضوع اهمیت اجرای مصوبات شورای عالی بورس و پیگیری انجام آنها نیز مطرح شد.

تجریشی گفت: در این جلسه برخی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، بر افزایش نظارت بر معاملات مبتنی بر اطلاعات نهانی تاکید کردند.

وی گفت: یکی از جمع‌بندی‌های مهم جلسه امروز این بود که اعلام شد مجلس آمادگی هرگونه همکاری برای تقویت سرمایه‌گذاری بلندمدت، اصلاح قوانین و حمایت از بازار سرمایه را دارد.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

 

منبع: بورس۲۴

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند