جلسه فوق‌العاده شورای اکران

جلسه فوق‌العاده شورای اکران

سخنگوی شورای صنفی نمایش از برگزاری یک جلسه فوق‌العاده برای دو فیلم جدید سینمایی و ممنوعیت صدور حواله برای سینما فرهنگ خبر داد.

غلامرضا فرجی درباره این جلسه روز شنبه سیزدهم خرداد ماه گفت: طبق مصوبه هفته قبل شورای صنفی نمایش فیلم‌های زیر سقف دودی و رگ خواب می‌توانند از چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه روی پرده بروند و بر اساس توافقات قبلی روزهای اکران این دو فیلم در ماه مبارک رمضان محاسبه نمی‌شود.

وی افزود: در واقع شروع محاسبه کف فروش این دو فیلم از عید فطر است و چنانچه صاحبان و پخش‌کننده‌های این دو فیلم تمایل نداشته باشند از امتیاز ویژه‌ای که شورا به مناسبت ماه مبارک رمضان در نظر گرفته استفاده کنند باید مراتب را به صورت کتبی به شورا اعلام کنند که در این صورت اکران فیلم‌های ویلایی‌ها و آشوب تا پایان شب‌های احیا در سینماهای سرگروهشان ادامه خواهد داشت.

فرجی در ادامه درباره یکی دیگر از مصوبات این شورا بیان کرد: سینما فرهنگ بر خلاف مصوبه شورای صنفی نمایش به نمایش آثار هنر و تجربه ادامه داده و به خاطر بی‌توجهی به هشدارهای شورا و سه اخطار پیاپی، تا اطلاع ثانوی هیچ حواله جدیدی برای این سینما صادر نخواهد شد ولی چنانچه این سینما به نمایش آثار گروه هنر و تجربه خاتمه دهد، ممنوعیت صدور حواله لغو می‌شود.

درخواست اعلام انصراف کتبی از سوی سازندگان فیلم‌های زیر سقف‌دودی و رگ‌ خواب برای تاخیر در نمایش این دو فیلم در حالی مطرح شده که در روزهای گذشته علی سرتیپی مدیر موسسه پخش فیلمیران ادامه اکران فیلم ویلایی‌ها و دیرتر شروع شدن فیلم دفتر پخش خود را بلامانع اعلام کرده بود.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند