کد خبر: 232497

جمع‌آوری ۲۰۰ میلیون تخم‌مرغ سمی از بازار آمریکا

اداره فدرال غذا و داروی آمریکا ۲۰۷ میلیون قطعه تخم‌مرغ تولیدی در ۹ ایالت این کشور را به‌دلیل آلودگی سمی جمع‌آوری کرد.

احتمال واردات تخم مرغ
سرویس اقتصاد جهان -

اداره فدرال غذا و داروی آمریکا اعلام کرد، پس از آنکه ۲۲ نفر از شهروندان آمریکایی بعد از مصرف تخم‌مرغ به دلیل احساس بیماری به پزشک مراجعه کردند، حدود ۲۰۷ میلیون قطعه تخم مرغ تولیدی آلوده از ۹ ایالت آمریکا جمع آوری شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، این بزرگترین مورد جمع آوری تخم‌مرغ‌های آلوده در آمریکا از سال ۲۰۱۰ تاکنون به شمار می‌رود.

بر اساس بیانیه اداره غذا و داروی آمریکا، این تخم مرغ‌ها آلوده به نوعی ارگانیسم موسوم به سالمونلا براندراپ هستند که می‌تواند با تضعیف سیستم ایمنی بدن، موجب بروز عفونت‌های جدی و گاهی مرگبار در کودکان، افراد ضعیف یا سالخوردگان شود.

این تخم‌مرغ‌های آلوده از یک مزرعه در هاید کانتی در کارولینای شمالی توزیع شده بودند که روزانه ۲٫۳ میلیون قطعه تخم مرغ تولید می‌کند.

این تخم‌مرغ‌ها به دست مصرف‌کنندگانی در ایالت‌های فلوریدا، نیویورک، پنسیلوانیا، کارولینای شمالی، نیوجرسی، ویرجینیا، کلرادو، کارولینای جنوبی و ویرجینیای غربی رسیده بودند.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.13)
1343.5
1.7
مثقال طلا (%0.08)
736100
600
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.