جنرال الکتریک به دنبال افزایش سرمایه‌گذاری در خاورمیانه

جنرال الکتریک به دنبال افزایش سرمایه‌گذاری در خاورمیانه

پس از توافق ۵۷۵ میلیارد دلاری با مصر، جنرال الکتریک به دنبال بستن قراردادهای بیشتر در زمینه حمل‌ونقل و مراقبت‌های بهداشتی در خاورمیانه و آفریقا است.

شرکت جنرال الکتریک به دنبال فرصت‌های بیشتر برای سرمایه‌گذاری در خاورمیانه و آفریقا است.

گفتنی است، این شرکت روز شنبه، قراردادی با ارزش 575 میلیارد دلار با مصر امضا کرد که طی آن متعهد به فراهم کردن 100 لوکوموتیو جدید، 15 سال پشتیبانی فنی، ارائه قطعات یدکی و همچنین تامین و ارتقاء 81 ترن به این کشور شد.

به گفته نایب‌رئیس این شرکت، جنرال الکتریک تمایل به گسترش سرمایه‌گذاری در صنعت حمل‌ونقل در دو کشور ترکیه و الجزایر و همین‌طور فاز بعدی گسترش خدمات حمل‌ونقل در مصر دارد .

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از بلومبرگ، میزان سرمایه‌گذاری‌های شرکت جنرال الکتریک، از صنعت حمل‌ونقل هوایی و زمینی تا مراقبت‌های بهداشتی و صنعت نفت و گاز در خاورمیانه، در دهه‌های اخیر افزایش یافته است.

بر اساس گزارش‌ها، سرمایه‌گذاری این شرکت درسال 2016 در خاورمیانه، منجر به کسب درآمد 15 میلیارد دلار برای این شرکت شد. و انتظار می‌رود، طی 5 سال آینده رشد سرمایه‌گذاری این شرکت، 5 تا 10 درصد افزایش یابد.

در زمان سفر دونالد ترامپ به عربستان سعودی در ماه می، این شرکت قراردادهایی با ارزش 15 میلیارد دلار در این منطقه امضا کرد، که شامل بخش‌های برق، خدمات درمانی و صنعت نفت و گاز می‌شد.

مدیر اجرایی این شرکت اخیرا اعلام کرد: با توجه به لزوم استفاده بیشتر از انر‌ژی‌های تجدیدپذیر که مستلزم مراقبت‌های بهداشتی قابل توجه است، تقاضا برای زیرساخت‌ها در این منطقه بسیار بالاست. ما شاهد فرصت‌های بسیاری برای رشد در خاورمیانه و آفریقا هستیم.

 

نظرات
اخبار مرتبط
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند