کد خبر: 217192

جوابیه صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها

صندوق بازنشستگی، وظیفه ازکارافتادگی و پس‌انداز کارکنان بانک‌ها در واکنش به خبری درباره این صندوق، جوابیه‌ای صادر کرد.

سرویس بانک و بیمه -

در پی خبر منتشرشده با عنوان «باندهای بازنشسته و دوتابعیتی در سیستم بانکی، پدرخوانده‌های بانکی نمی‌خواهند بازنشسته شوند» به نقل از روزنامه جوان، صندوق بازنشستگی، وظیفه ازکارافتادگی و پس‌انداز کارکنان بانک‌ها جوابیه‌ای صادر کرد.

متن جوابیه به شرح زیر است:

«اعاده به خدمت کارکنان بازنشسته بانک‌های مشترک صندوق (شامل ۱۱ بانک دولتی و واگذارشده) در سمت مدیرعامل یا هیات مدیره مشروط به انتصاب آنان توسط مجمع عمومی هر بانک بوده و صرفا مراحل اجرایی در صندوق با تائید و تطبیق با مقررات جاری خلاصه می‌شود.

در حالیکه در متن منتشره نقش صندوق در این خصوص، شان سیاست‌گذاری به خود گرفته و نگارنده محترم این صندوق را مسئول انتصاب مجدد کارکنان بازنشسته در پست‌های مدیریتی تلقی نموده است.

تعداد اعضای هیات مدیره و مدیر عامل طی دوره سی ساله حدود ۱۶۵ نفر بوده که از این تعداد کمتر از ده نفر اعاده به خدمت و به پست هیات‌ مدیره یا مدیرعاملی بانک منصوب شده‌اند. بدین ترتیب نسبت بازنشستگان اعاده خدمت شده از مجموع مدیران به حدود ۶ درصد می‌رسد که با احتساب افراد هیات‌ مدیره یا مدیرعامل خارج بانک این نسبت به مراتب کمتر است و بعید است سطح اهمیت این رقم به تنهایی حائز تاثیرگذاری موثر در ضعف یا ارتقاء کارایی سیستم بانکی کشور باشد.

در پایان به نظر می‌رسد علیرغم ضرورت نقد منصفانه مسائل و ارائه راه‌حل کاربردی جهت برون‌رفت از تنگناهای فراروی سیستم باننکی، متاسفانه در نوشتار حاضر این مهم با ادبیات غیرحرفه‌ای و رویکردی جانبدارانه به سمت تشویش اذهان عمومی جهت‌دهی شده است.»

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.