تجارت‌نیوز نحوه راه‌اندازی یک کسب‌وکار پرمشتری را بررسی می‌کند:

حاشيه سود 25 تا 30 درصدي لبنیات‌ فروشی‌های سنتی

حاشيه سود 25 تا 30 درصدي لبنیات‌ فروشی‌های سنتی

صف طولانی خریداران در بسیاری از مغازه‌های لبنیات سنتی نشان می‌دهد که این کسب‌وکار از رونق خاصی برخوردار است و در میان خانواده‌های ایرانی طرفداران خاص خود را دارد.

فهيمه اكبري صحت: با ایجاد کارخانه‌های بزرگ لبنیات در چند دهه گذشته و تولید محصولات پاستوریزه، اقبال مردم به خرید محصولات سنتی کمتر شده بود تا جایی‌که بسیاری از این واحدها تعطیل شدند؛ اما اين صنعتي شدن آن‌چنان‌که به نظر می‌رسد بادوام و مطلوب نبود.

به گزارش تجارت‌نیوز، شايعات مختلفي كه دامن‌گیر محصولات صنعتي به‌خصوص در حوزه مواد غذايي شد، کسب‌وکارهاي سنتي را با فصل تازه‌ای احيا كرد. يكي از اين کسب‌وکارها لبنياتي سنتي بود.

پس‌ازاینکه صحبت‌های فراواني پيرامون شير وايتكس دار، توليد ماست با شير خشك و … دهان‌به‌دهان بین مردم می‌پیچید لبنیاتی‌های سنتي در خیابان‌ها و کوچه‌های شهر قد علم كرده و شير و ماست سنتي را به دست مردم دادند. اين گزارش تلاش می‌کند راه‌اندازی يك فروشگاه و يا مغازه لبنيات سنتي با محصولات متنوع را بررسي كند. مهم‌ترین محصولاتي كه در لبنیاتی‌ها ارائه می‌شوند عبارت‌اند از شير پاستوريزه سنتي، سرشير و خامه، كره، انواع پنيرها، انواع ماست‌ها،‌دوغ، كشك، روغن زرد يا همان روغن حيواني و… .

براي راه‌اندازی اين کسب‌وکار در مرحله اول بايد شرايط اخذ پروانه كسب را داشت. اين شرايط عبارت‌اند از مراجعه به اتحاديه مربوط و تقاضا براي اخذ مجوز که بايد مراحلي را پشت سر گذاشت. با مراجعه به اتحاديه لبنیات‌فروشی استان و يا شهر بايد درخواست مجوز ارائه شود.

پس‌ از آن بايد مدارك مربوط به تحصيل، فتوكپي شناسنامه، كارت پايان خدمت (براي آقايان)، كارت ملي، سند اجاره‌نامه و يا كپي از سند در صورت خريداري شدن ملك،‌ معاينه پزشكي،‌ گواهي عدم اعتياد،‌ گواهي عدم سوءپیشینه ،تأییدیه اماكن و … به اتحاديه ارائه شود.

در صورت تكميل بودن تمامي مدارك خواسته‌شده پروانه كسب از سوي اتحاديه به متقاضي ارائه می‌شود. پس از دريافت مجوز بايد تحليل درستي از اين کسب‌وکار ارائه‌شده و براي تمامي مراحل آن برنامه‌ریزی صورت گيرد. يكي از مهم‌ترین مباحثي كه در تحليل کسب‌وکار به وجود می‌آید ميزان سرمايه اوليه موردنیاز است.

سرمایه اولیه: بررسی میزان سرمایه اولیه برای راه‌اندازی کسب‌وکار. اين سرمايه در چه بخش‌هایی هزينه می‌شود؟ تجهيزات موردنیاز اين کسب‌وکار چه ميزان از سرمايه را از آن خود می‌کنند؟

اين کسب‌وکار در دسته کسب‌وکارهايي قرار می‌گیرد كه به سرمايه نسبت زيادي نياز دارد. حسين ابراهيمي صاحب لبنيات مادر در خيابان جمهوري تهران می‌گوید: «اجاره مغازه يكي از مهم‌ترین بخش‌هایی است كه سرمايه اوليه را به خود اختصاص می‌دهد. يك لبنياتي به يك محيط آشپزخانه مانند براي فرآوري و توليد محصولات مختلف نياز دارد. همچنين بايد يك مغازه مناسب هم براي آن در نظر گرفت.

مجموع فضاي موردنیاز براي اين بخش بيش از 60 متر است. به عبارتي شما می‌توانید يك فضاي 60 متري را اجاره كرده و حدود 20 متر به مغازه اختصاص داده و 40 متر آن را با ديواري جداسازي كرده و محصولات را در آن نگهداري و فرآوري كنيد. براي مثال يكي از مغازه‌های ما در خيابان خزانه با متراژ 55 متر به قیمت 30 ميليون وديعه و 3 ميليون و 500 هزار اجاره، است.

شعبه ديگري در خيابان جمهوري با 60 متر فضا به قيمت 80 ميليون وديعه و 4 ميليون 500 هزار تومان اجاره‌شده است. يك ملك 70 متري در ميدان كاج 120 ميليون وديعه و ماهيانه 5 ميليون اجاره محصولات را در اختيار متقاضي قرار می‌دهد.»

به گفته وي تجهيزات بخش ديگري از سرمايه اوليه را به خود اختصاص می‌دهند. برای تهیه ماشین‌آلات و تجهیزات لبنیاتی معمولی با برند متوسط تقریبا ۴۰ تا ۵۰ میلیون سرمایه احتیاج است. برای دکوراسیون و تزئینات داخل مغازه و کولرگازی و هواکش مطلوب نیز بین هفت‌تا ۱۰ میلیون تومان سرمایه نیاز است.

جدول زیر ليست محصولات موردنیاز براي راه‌اندازی يك لبنياتي همراه باقیمت آن‌ها را نشان می‌دهد:

نام محصول و شرحقيمت (تومان)
سردخانه و شوکر جهت نگهداری محصول در ابعاد ۲ در ۳ در ارتفاع ۲/۲ متر ساخته‌شده از ساندویچ پنل به ضخامت ۸ سانتیمتر، به همراه یک سری کمپرسور – کندان سور و اپراتور ۲ اسب کلترون14 ميليون و 500 هزار
مخزن تبدیل خامه به کره ۱۵۰ کیلویی پروسس5 ميليون و 200 هزار
وت دریافت شیر خام ۵۰۰ لیتری از جنس SS 304 ضخامت ۲ میل به همراه باسکول ۵۰۰ کیلویی ساخت شرکت توزین الکتریک تک لودسل2 ميليون و 500 هزارتا 3 ميليون
آیس بانک ۵۰۰ لیتری تمام استیل با کمپرسور و کندان سور ۵/۱ اسب6 ميليون 500 هزارتا 7 ميليون
شیر سردکن ۵۰۰ لیتری تمام استیل دارای کمپرسور و کندان سور ۱ اسب و همزن6 ميليون تومان
مخزن پروسس ۵۰۰ لیتری از جنس SS 304 ورق داخلی ۳ میل، شانه تخم‌مرغی ۲ میل و روکش ۵/۱ میل دارای الکتروموتور گیربکسی و همزن تمام استیل9 ميليون تومان
خمیرگیر استیل ۴۰ کیلویی جهت تولید کره از خامه زیر سپراتورییک‌میلیون و 500 هزار تومان
دیگ بخار ۲۵۰ کیلویی جهت دما دهی به مخزن پروسس با لوله‌های آتش‌خوار7 ميليون و 500 هزار تومان
پمپ انتقال محصول تمام استیل ۲ تنی2 ميليون تومان

پس از برآورد ميزان سرمايه موردنیاز و هزینه‌هایی كه راه‌اندازی يك کسب‌وکار دارد بايد چالش‌ها، ريسك و خطرات احتمالي را سنجيد.

چالش‌ها و ریسک‌ها: کسب‌وکار با چه چالش‌ها و مشکلاتی روبه‌رو است؟ صاحب کسب‌وکار چه ریسک‌هایی را باید به جان بخرد؟ این ریسک‌ها چگونه برطرف می‌شود؟

صف طولاني خريداران در بسياري از مغازه‌های لبنيات سنتي نشان می‌دهد كه اين کسب‌وکار از رونق خاصي برخوردار است و در ميان خانواده‌های ايراني طرفداران خاص خود را دارد؛ اما جواد گودرزنیا صاحب لبنيات سنتي عمو جواد در خيابان كميل تهران می‌گوید: «آن‌چنان‌که به نظر می‌رسد اين کسب‌وکار در تمامي نقاط شهر قابليت راه‌اندازی ندارد.

حواشي بسياري در رابطه با محصولات صنعتي در جريان است اما بسياري از خانواده نسبت به بهداشتي بودن محصولات سنتي دچار ابهام هستند و به همين دليل خريد يك محصول صنعتي را ترجيح می‌دهند. آن‌چنان‌که در جنوب و مناطق مركزي شهر لبنيات سنتي از طرفداران خاصي برخوردار است فعاليت اين مغازه‌ها در بالاي شهر چندان به‌صرفه نيست. تهيه شير مناسب و به قيمت چالش ديگر اين کسب‌وکار است. براي داشتن يك لبنياتي موفق بايد با يك گاوداري و یا دامداری به‌صورت ساليانه قرارداد داشت.

چون تهيه مواد اوليه سالم يك اصل در اين کسب‌وکار به شمار می‌رود. هرگونه خطر در تهيه مواد اوليه می‌تواند زندگي افراد و کسب‌وکار را نابود كند.»

به گفته وی: «موضوع ديگر خلاقيت در کسب‌وکار است. تصور نكنيد تنها با فروش محصولات ساده می‌توانید يك کسب‌وکار موفق داشته باشيد. توليد و فرآوري محصولات جانبي است كه به رونق کسب‌وکار كمك می‌کند.

چالش‌های لبنیاتی‌ها با دامداران از دیرباز بر سر مسائلی مانند نحوه دریافت و نرخ شیر خام وجود داشته و امروز نیز وجود دارد. از سوي ديگر غیربهداشتی خواندن محصولات سنتي بر ميزان فروش تأثیر به سزايي دارد.»

به گفته وی: «هزينه انرژي در يك مغازه لبنياتي بالا است براي سيستم سرمايش تقریبا ماهيانه بايد یک‌میلیون تومان هزينه كرد. همچنين مراحل جوشاندن و بهداشتي كردن شير هم نياز به انرژي خاص خود دارد. همچنين بسياري از صنايع لبني سال‌هاست كه شكايات متعددي از لبنیاتی‌های سنتي به اتحادیه‌های مختلف و سازمان غذا و دارو ارائه می‌کنند كه کسب‌وکار ما را تهديد می‌کند.»

بررسي چالش‌ها و برطرف كردن ریسک‌های احتمالي می‌تواند سرآغاز راه‌اندازی کسب‌وکار باشد.

میزان اشتغال‌زایی این کسب‌و‌کار چقدر است؟ این کسب‌و‌کار برای چند نفر و چگونه اشتغال‌زایی می‌کند؟ حاشيه سود آن چقدر است؟

به‌طورمعمول يك لبنياتي به‌صورت مستقيم براي سه تا چهار نفر ايجاد اشتغال می‌کند در حال حاضر در شهر تهران حدود 130 لبنياتي زير نظر اتحاديه فعاليت می‌کنند. دو نفر كارگر ساده، يك صاحب مغازه كه وظيفه تأمین مواد اوليه و ملزومات را بر عهده دارد و يك فروشنده به‌طورمعمول در يك لبنياتي فعاليت می‌کنند.

محمد دهقان صاحب لبنياتي شهر من در مهرشهر كرج می‌گوید: «يك لبنياتي سودآور روزانه 100 كيلو شير نياز دارد. معمولا هر كيلو شير را بین 1200 تا 1500 تومان از دامدار خريداري می‌کنند. از اين ميزان 40 درصد به ماست،‌ 30 درصد به صورت پنير، 20 درصد به دوغ و مابقي به‌صورت شير به فروش می‌رسد. ازآنجایی‌که دوغ به دو روش توليد از ماست و توليد از شير فرآوري می‌شود بخشي از ماست توليدي هم براي توليد دوغ به كار گرفته می‌شود.

بيشتر اين ماست‌ها همان ماست‌هاي ترش شده و به فروش نرفته هستند كه پس از فرآوري كره حيواني هم از آن‌ها به دست می‌آید. براي توليد دوغ به ازاي هر يك كيلو ماست می‌توان 5 ليتر آب به دستگاه اضافه کرد و اين يعني 5 ليتر دوغ می‌توان از يك کیلو ماست توليد كرد.»

به گفته وي: يك لبنياتي روزانه بين دو تا سه ميليون تومان فروش دارد كه حدود 40 درصد از اين ميزان به تهيه مواد اوليه اختصاص پيدا می‌کند. همچنين هزینه‌های گرمايشي، سرمايشي، هزینه‌های بهداشتي كردن شير و … حدود 10 درصد از مبلغ را به خود اختصاص می‌دهند. همچنين هزینه‌های بسته‌بندی 15 درصد از فروش روزانه را به خود اختصاص می‌دهد.

حاشيه سود يك لبنياتي بين 25 تا 30 درصد است و اگر اين مغازه در يك محل مناسب و بدون رقيب باشد ماهانه بيش از ده ميليون تومان سود خالص دارد اما به‌طور متوسط بسته به نوع مغازه، ميزان محصولات موجود در يك مغازه و محل راه‌اندازی آن‌ یک لبنياتي بين 3 تا 5 ميليون تومان سود خالص دارد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند