موضوعات داغ:
رئیس انجمن قطعه‌سازان در گفتگو با تجارت‌نیوز:

حباب گرانی خودرو می‌ترکد / پیش‌بینی تداوم ارزانی در بازار خودرو

حباب گرانی خودرو می‌ترکد / پیش‌بینی تداوم ارزانی در بازار خودرو

رییس انجمن قطعه‌سازان می‌گوید: قیمت خودروهای تولید داخل قطع به یقین در نیمه دوم سال ارزان‌تر خواهد شد. حباب 30 درصدی قیمت خودروها در بازار شکسته خواهد شد.

رییس انجمن قطعه‌سازان در پاسخ به این پرسش که آیا خودروهای روسی واقعا به ایران باز خواهند گشت؟ به به تجارت‌نیوز گفت: چنین اخباری هنوز به گوش ما نرسیده است. خوشبختانه کیفیفت تولید خودروهای ایرانی از خودروهای روسی بیشتر است. ممکن است نمایندگی مستقر برخی شرکت‌های خودرویی همچون رنو در روسیه قصد ورود به ایران را داشته باشند. در این بازه زمانی ترکیه، روسیه و ایران باید گامی جهت تولید خودروهای مشترک و انتقال تکنولوژی را در نظر بگیرند و بازار خودروهای یک دیگر را پوشش دهند.

محمدرضا نجفی‌منش درباره ارزان شدن قیمت خودرو در نیمه دوم سال افزود: تثبیت قیمت دلار باعث شد قیمت خودرو روند نزولی را به خود بگیرد. این روزها مداما شاهد افت قیمت دلار هستیم؛ این خبر خوبی جهت کاهش قیمت خودرو در بازار است. چنانچه کاهش قیمت دلار تداوم داشته باشد قیمت خودرو از محل خودروسازی گران نخواهد شد.

او اظهار کرد: قیمت خودروهای تولید داخل قطع به یقین در نیمه دوم سال ارزان‌تر خواهد شد؛ چرا که این روزها خودروسازان به تعهداتشان عمل می‌کنند و خودروهای ثبت‌نام شده را به موقع به دست مردم می‌رسانند.

نجفی‌منش گفت: در ماه‌های گذشته حباب قیمت خودرو به 30 درصد هم رسیده بود که در آینده این حباب شکسته خواهد شد. ممکن است در آینده نزدیک قیمت خودرو در بازار آزاد به طور چشم‌گیری کاهش یابد و اختلاف قیمت‌ها از محل درب کارخانه تا بازار به پنج درصد برسد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند