کد خبر: 158258

حذف اپلیکیشن‌های فارسی  پیگیری‌ حقوقی می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پیگیرهای حقوقی درباره چرایی حذف اپلیکیشن‌های فارسی در گوگل پلی و اپل استور انجام شده که در گزارش ۱۰۰ روزه دلایل حذف آن‌ها را اعلام می‌کنیم.

آذر جهرمی
سرویس تکنولوژی -

محمدجواد آذری جهرمی درخصوص حذف اپلیکیشن‌های فارسی در گوگل پلی و اپل استور اظهار داشت: پیگیرهای حقوقی درباره چرایی حذف این اپلیکیشن‌ها انجام شده که در گزارش ۱۰۰ روزه‌ای که ارائه خواهیم داد، دلایل حذف آن‌ها را مطرح می‌کنیم؛ البته موضوع اپل و گوگل پلی با هم متفاوت است اما اجازه بدهید در گزارش تکمیلی که به زودی ارائه می‌شود دلایل حذف شدن آن‌ها را مطرح می‌کنیم.

به گزارش تجارت نیوز، وی درخصوص قطع ارائه خدمات از سوی بعضی از اپراتورها به ایران اظهار داشت: اپراتورهای ایرانی به خصوص همراه اول عضو GSMA بوده اند و هر ساله برای این عضویت از OFAC مبالغی را پرداخت می‌کرد. GSMA اعلام تحریم نکرده است و تحریم‌های جدیدی در این باره نبوده است اما آن چیزی که جدیدا اتفاق افتاده این است که از همراه اول از خزانه‌داری آمریکا استعلام کردند و به وزارت خزانه‌داری امریکا برای همراه اول مجوز صادر نکرده است.

وزیر ارتباطات ادامه داد: این مسئله مشکلی برای ما به وجود نمی‌آورد و امسال توانسته‌ایم مجوز را برای فعالیت بگیریم و همراه اول هم به دنبال پیگیری حل مسئله به وجود آمده است.

آذری جهرمی درخصوص مسائل پیش‌آمده دراستان البرز برای اپلیکیشن اسنپ و تپسی اظهار داشت: خبری که درباره ارسال شکایت شهرداری کرج برای دادستانی این شهرستان مطرح شده صحت ندارد و خود دادستانی شهرستان کرج نیز این خبر را رد کرده است.

وی افزود: در این خصوص با استاندار سابق البرز صحبت و مسئله را پیگیری کردم. البته اینکه کسب‌وکارهای سنتی که در این حوزه وجود دارد و برای آن‌ها اهمیت قائل شویم نکته مهمی است، اما اینکه کسب‌وکار سنتی در مقابل توسعه تکنولوژی مقاومت کند و اجازه ارائه خدمات بهتر را ندهد، کسی نمی‌پذیرد.

وی افزود: این تکنولوژی‌های به وجود آمده به ارائه خدمت و آسایش مردم کمک‌های بسیاری کرد و ما از استاندار البرز خواستیم همانند اتحادیه تاکسیرانی تهران که خدماتش را در بستر نوین ارائه می‌دهد، آن‌ها نیز به این سمت حرکت کنند و ما هم حاضریم در این راه همراهی‌شان کنیم تا مشکلات برطرف شود. عزم ما حمایت از کسب‌وکارهای نوین است البته به کسب‌وکارهای سنتی نیز توجه داریم.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.