معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

حذف شرط «خانه‌اولی» برای وام مسکن در بافت فرسوده

حذف شرط «خانه‌اولی» برای وام مسکن در بافت فرسوده

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری گفت: شرط «خانه اولی» برای دریافت تسهیلات در بافت فرسوده برداشته شده است.

هوشنگ عشایری گفت: خوشبختانه جلسه شورای عالی پول و اعتبار تشکیل شد و نرخ سود تسهیلات ­­­بانکی در بافت فرسوده­ از ۸ درصد به ۶ درصد تقلیل پیدا­ کرده که به همه بانک‌های عامل ابلاغ خواهد شد و هفته اینده سپرده‌گذاران می‌توانند نسبت به افتتاح حساب برای دریافت این تسهیلات با سود ۶ درصد در سررسید یکساله، اقدام کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران افزود: ­­ویژگی مهم صندوق پس‌انداز یکم این است که­ ­افرادی­ که از این­ تسهیلات در کشور استفاده می‌کنند ­باید­ برای اولین بار­ ­مسکن خریداری کنند. ­اما این محدودیت در بافت‌های ناکارآمد شهری برداشته شد و هر فردی که سپرده‌گذاری کرده باشد امکان استفاده از تسهیلات ۶ درصد را خواهد داشت.

عشایری گفت: فعلا­ کاهش نرخ سود تسهیلات در بافت های ناکارامد شهری تصویب شد و پیشنهاد ما برای تقلیل زمان وافزایش دوره اقساط در دستور کار شورای پول و اعتبار است.

وی افزود: از هفته آینده تمام­ سپرده گذارانی که پرونده تشکیل داده اند می توانند از تسهیلات با سود ۶ درصد استفاده کنند. عشایری درباره استقبال مردم برای دریافت تسهیلات گفت: از­ ۳ سال گذشته که­ صندوق پس انداز یکم­ بازگشایی شد میزان استقبال از تسهیلات این صندوق از ۸ درصد به ۳۱ درصد رسیده است.

عشایری بیان داشت: در ظرف ۲ ماه­ ثبت‌نام در صندوق پس انداز یکم حدود­ ­۱۰ تا ۱۲ درصد رشد کرده است و از زمان کاهش سود تسهیلات روزانه حدود هزار نفر در صندوق پس انداز یکم ثبت‌نام می‌کنند که این امر بیانگر استقبال مردم برای دریافت تسهیلات و نوسازی بافت ها است.

بر اساس این گزارش، خانه اولی به اشخاصی گفته می‌شود که تاکنون نسبت به دریافت تسهیلات مسکن از شبکه بانکی اقدام نکرده‌اند.

 

منبع:ایبنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند