حضور روس‌ها در نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران برای فروش سوخو

حضور روس‌ها در نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران برای فروش سوخو
دبیر نهمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران از حضور روس‌ها در این نمایشگاه برای فروش سوخو ۱۰۰ خبر داد و گفت: ۱۰ شرکت خارجی در نمایشگاه نهم حضور دارند.

بیژن بنکدار در نشست خبری با یادآوری این که در نمایشگاه امسال حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش فضا داشته‌ایم، اظهار کرد: علاوه بر حضور حدود ۱۰۵ شرکت ایرانی، ۱۰ شرکت خارجی از کشورهای روسیه، اوکراین، مالزی، لتونی و…. در نمایشگاه امسال حضور دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به حضور ایرلاین های داخلی آسمان، کیش ایر، آسمان، پویا، ایران ایر و شرکت هلی‌کوپتری ایران در نهمین نمایشگاه بین المللی هایی ایران حضور دارند، تصریح کرد: همچنین نیروی هوافضا سپاه، نیروی هوایی ارتش، در نمایشگاه امسال حضور دارند که طی چهار روز از ساعت ۱۴ تا ۱۶ به همراه تیم زنبورهای بالتیک (۶ فروند جت L39) و ۷ فروند میگ ۲۹ روسی نمایش هوایی برگزار می‌کنند.

وی از حضور تیم مذاکره کننده سوخو روسیه در نمایشگاه امسال برای فروش هواپیمای سوخو ۱۰۰ خبر داد و با اشاره به علاقه روس‌ها برای این کار، افزود: نمایشگاه هوایی، اتفاق مهمی است که هر دو سال یکبار در ایران روی می دهد و در واقع صحنه اقتدار جمهوری اسلامی ایران و تعامل با کشورهای دیگر است.

دبیر نهمین نمایشگاه بین المللی هوایی ایران بیان کرد: هوانوردی ایران بازار بسیار پرجاذبه ای است و در سطح جهانی بی نظیر است، چراکه ایران نیازمند نوسازی ناوگان هوایی مسافری خود است.

بنکدار با اشاره به حضور شرکت‌هایی از بخش های مختلف از جمله تعمیرات و ساخت هواپیما در نمایشگاه، اظهار کرد: اگر سایه تحریم‌ها نبود بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ شرکت خارجی را به نمایشگاه امسال می‌آوردیم.

وی از حضور وزرای راه و شهرسازی، دفاع، معاون رئس جمهوری و مقامات ذی ربط در نمایشگاه نهم خبر داد و با بیان این که نمایشگاه مذکور ۵ تا ۸ آذرماه امسال در جزیره کیش برگزار می شود؛ گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان برای ساخت قطعات هواپیماهای مسافری در نمایشگاه حضور دارند که در مرحله ارزش یابی و گرید بندی هستیم که شرکت‌ها در چه اندازه ای توان دارند.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند