حضور شرکت‌های آمریکایی در کردستان عراق برای سرمایه‌گذاری

حضور شرکت‌های آمریکایی در کردستان عراق برای سرمایه‌گذاری
اتاق تجارت و صنعت کردستان عراق در اربیل روز دوشنبه گذشته میزبان سرمایه‌گذاران آمریکایی و کُرد برای بررسی فرصت‌های همکاری‌های اقتصادی و تجاری در منطقه کردستان، بود.

نمایندگان شرکت‌های آمریکایی در سفر به اربیل، در اتاق تجارت و صنعت منطقه کردستان عراق حضور پیدا کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، اتاق تجارت و صنعت کردستان عراق در اربیل روز دوشنبه گذشته میزبان سرکنسول آمریکا و سرمایه‌گذاران آمریکایی و کُرد برای بررسی فرصت‌های همکاری‌های اقتصادی و تجاری در منطقه کردستان، بود.

به گزارش کردستان۲۴، «استیو فاجن» سرکنسول آمریکا، این نشست را نشانه تعمیق روابط تجاری میان آمریکا و منطقه کردستان عراق و بازگشایی درهای تجارت و سرمایه‌گذاری در این منطقه دانست.

او ابراز امیدواری کرد که هیات آمریکایی در طول سفرشان اطلاعات بسیاری کسب کرده و سرمایه‌گذاری در منطقه کردستان را توسعه دهند.

سرکنسول آمریکا همچنین مدعی شد که کشورش التزام بالایی به ثبات و پیشرفت منطقه کردستان دارد.

«دیوید تافوری» رئیس سازمان سرمایه‌گذاری آمریکا و کردستان به کردستان‌۲۴ گفت که این سازمان ۳۵ نفر از ۲۰ شرکت مختلف آمریکایی را برای رایزنی با تاجران کرد و جستجوی فرصت‌های سرمایه‌گذاری را به کردستان عراق آورده است.

او تاکید کرد که تلاش می‌کند هرساله شرکت‌های آمریکایی را به اربیل بیاورد و در ادامه گفت که سال گذشته به علت بسته بودن فرودگاه‌های منطقه کردستان، این کار امکان‌پذیر نبود.

تافوری در ادامه گفت که کردستان عراق بازاری است که درهای آن برای سرمایه‌گذاری و کار باز است و شرکت‌ها می‌توانند به دنبال فرصت‌های سرمایه‌گذاری باشند.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند
مطالب گزیده از سراسر وب پیشنهاد یکتانت