حقیقی‌ها سهم خریدند و حقوقی‌ها فروختند

حقیقی‌ها سهم خریدند و حقوقی‌ها فروختند

اشخاص حقیقی در شهریورماه امسال ۵۵ درصد خریدها و ۴۵ درصد فروش‌ها را در بورس به خود اختصاص دادند و در مقابل حقوقی‌ها سهم ۴۱ درصدی از خریدها و ۵۹ درصدی از فروش‌ها را به نام خود ثبت کردند.

آمارهای معاملات نرمال بورس اوراق بهادار در شهریور امسال نشان می دهد ۳۳ درصد معاملات توسط اشخاص حقوقی و ۶۷ درصد معاملات توسط اشخاص حقیقی صورت گرفته و در خالص معاملات برابر با ۱۷۷۰۰ میلیارد ریال از مالکیت اشخاص حقوقی کاسته و به مالکیت اشخاص حقیقی افزوده شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، این در حالی است که در این مدت اشخاص حقیقی ۵۵ درصد خریدها و ۴۵ درصد فروش‌ها را در بورس به خود اختصاص دادند و در مقابل حقوقی های بازار، سهم ۴۱ درصدی از خرید‌ها و ۵۹ درصدی از فروش‌ها را به نام خود ثبت کردند.

از سوی دیگر اشخاص حقیقی در ماه گذشته خود در سهام ۳۳ گروه را اضافه کردند که در خالص خریدها گروه‌های بانک‌ها و موسسات اعتباری با ۴۳۸۴ میلیارد ریال، محصولات شیمیایی با ۲۸۴۲ میلیارد ریال، خودرو و ساخت قطعات با ۱۷۲۷میلیارد ریال، فرآورده های با ۱۲۳۶ میلیارد ریال و ماشین آلات و دستگاه‌های برقی با ۹۰۲ میلیارد ریال در رتبه نخست تا پنجم این فهرست قرار دارند.

همچنین حقوقی ها مالکیت خود را در ۴ صنعت در ماه گذشته افزایش دادند که بر این اساس خالص جابه جایی در صنعت‌های فلزات اساسی ۴۴۳ میلیارد ریال، استخراج زغال سنگ ۳۲ میلیارد ریال، محصولات چوبی ۲۸۱ میلیون ریال و منسوجات ۱۱ میلیون ریال است.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند