کد خبر: 193928

وزیر ارتباطات درخواست کرد:

حل تعارض درباره استارتاپ‌ها قبل از دستگاه قضا، در دولت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تعارضاتی که در حوزه استارتاپ‌ها وجود دارد باید حتی‌الامکان قبل از دستگاه قضا، در معاونت حقوقی رئیس‌جمهور حل‌وفصل شود.

سرویس کسب‌وکار -

محمدجواد آذری جهرمی در پنل تخصصی همایش بانکداری الکترونیک با اشاره به آسیب کسب‌وکارهای سنتی از ورود کسب‌وکارهای نوین گفت: خلاقیت‌ها در نظام بانکی مساله‌ساز است و باید رگولاتوری از سوی بانک مرکزی باید مانع از ورود فناوری‌های جدید به حوزه بانکی نباشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر ارتباطات افزود: تعارضات در این موارد به دستگاه قضا می‌رود؛ ضمن اینکه متولی شیوه کاریابی به‌صورت سنتی به وزارت کار برمی‌گردد در حالیکه برخی از استارتاپ‌ها وارد این حوزه شده و بنابراین تصمیم هیات دولت این است که این تعارضات حتی الامکان قبل از دستگاه قضا در معاونت حقوقی رییس‌جمهور حل و فصل شود.

آذری جهرمی با اشاره به خرید و فروش مواد مخدر از سوی شبکه‌های اجتماعی افزود: دستورالعمل‌هایی در این زمینه وجود ندارد و بنابراین تعارضات این چنینی بوجود می‌آید؛ پس استارتاپ‌ها نیز در این عرصه با چالش مواجه است.

وی ادامه داد: ضمن اینکه گاه استارتاپ‌ها با درخواست دستگاه قضا مبنی بر ارایه دیتابیس مواجه می‌شوند درحالیکه تمام مزیت یک استارتاپ دیتابیس آن است و بنابراین اگر امتناع شود، با فیلترینگ مواجه می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: فیلترینگ با حکم اعضای هیات دولت انجام نشد و بنابراین با رییس کارگروه مصادیق مجرمانه بود و البته در حد اختیارش هم بود و بنابراین ما در دولت باید لایحه درخصوص کسب‌وکارهای نوین تهیه کنیم که البته پروسه‌ای زمان بر است و شاید باید از سوی مجلس در قالب طرح پیگیری شود.

وی ادامه داد: تلفن پرایوت نامبر یکی از دردسرهای اساسی امروز شده است و گاه از سوی منافقان خارج از کشور درخواست اطلاعات از استارتاپ‌ها می‌شود پس باید این مشکل را حل کرد.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.01)
1346.8
0.1
مثقال طلا (%0)
625100
سکه امامی (%0)
1486250
دلار (%0)
4563
یورو (%0)
5719
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.