سرپرست وزارت کار:

حل مشکل بنگاه‌ها و تثبیت اشتغال موجود در دستور کار است

حل مشکل بنگاه‌ها و تثبیت اشتغال موجود در دستور کار است

سرپرست وزارت کار گفت: با توجه به شرایط کشور، در کنار ایجاد اشتغال جدید باید به رفع مشکل بنگاه های اقتصادی و تثبیت مشاغل موجود بپردازیم.

محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در مراسم امضای تفاهمنامه سازمان برنامه و بودجه با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با بیان اینکه اشتغال به عنوان مهمترین مساله دولت مطرح است، گفت: در ایران سالانه ۵۰۰ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی وارد بازار کار می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: از پاییز ۹۳ تا زمستان ۹۶ سه میلیون نفر به جمعیت فعال کشور اضافه شد. در این ۷ فصل دولت تقریبا دو میلیون و ۱۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است. به این معنا که برای ۷۰ درصد جمعیت فعال، زمینه اشتغال را فراهم کرده است.

بندپی با اشاره به برنامه‌های دولت در سال ۹۷ گفت: برای سال جاری باید بتوانیم برای ۹۵۰ هزار نفر اشتغال ایجاد کنیم. در این راستا در کنار اشتغال فراگیری که در نظر گرفته ایم، تا امروز بیش از ۵ هزار میلیارد تومان برای ۳۳ هزار طرح قرارداد منعقد کرده ایم.

وی همچنین تثبیت اشتغال را از دیگر برنامه های وزارت کار عنوان کرد و افزود: با توجه به شرایط موجود، حفظ اشتغال برای جلوگیری از رکود بنگاه های اقتصادی، کارساز خواهد بود.

بندپی تاکید کرد: در واقع علاوه بر ایجاد اشتغال جدید، به رفع مشکل بنگاه های اقتصادی و تثبیت مشاغل موجود خواهیم پرداخت.

اختصاص ۸۸۸ میلیون دلار برای افزایش سرمایه صندوق شکوفایی و نوآوری

شهیدزاده، رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی هم در این مراسم اظهارکرد: تخصیص یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستایی که با دستور دولت و تصویب مجلس انجام شد، نشان از اجرای سیاست های راهبردی مقام معظم رهبری و پشتیبانی صندوق توسعه ملی از شرکت‌های دانش بنیان دارد.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی افزود: تاکنون ۸۸۸ میلیون دلار برای افزایش سرمایه صندوق شکوفایی و نوآوری تخصیص داده ایم.

وی ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان یک ثروت ملی هستند و هر اندازه که برای این شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کنیم، بهره‌های بیشتری خواهیم برد.

شهیدزاده تاکید کرد: صندوق توسعه ملی سرباز نظام، دولت و رهبری است و برای اعتلای اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم‌های آمریکا اقدامات زیادی انجام خواهد داد.

فروش ۶۰ هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان در سال گذشته

همچنین سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در این مراسم گفت: سال گذشته شرکت‌های دانش بنیان ۶۰ هزار میلیارد تومان فروش داشته‌اند.

وی افزود: برای تسهیل محیط کسب و کار اقدامات خوبی انجام شده اما هنوز تا اهداف مورد نظر فاصله داریم.

ستاری ادامه داد: باید محیط کسب و کار مناسبی برای جوانان ایجاد کنیم و با رفع بروکراسی‌های اداری زمینه را برای اینکه جوانان به راحتی بتوانند کار کنند، فراهم کنیم.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند