حل مشکل تامین ارز ایرلاین‌ها از نیما

حل مشکل تامین ارز ایرلاین‌ها از نیما

با اعلام سازمان هواپیمایی کشوری و با انجام موافقت‌های لازم از سوی بانک مرکزی، مشکل ایرلاین‌ها در دریافت ارز مورد نیازشان حل خواهد شد.

پس از اجرایی شدن بسته جدید ارزی، بنا شد ایرلاین‌ها به جای ارز ۴۲۰۰ تومانی، ارز خود را در سامانه نیما و با نرخ حدود ۸۰۰۰ تومان دریافت کنند. موضوعی که دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی معتقد است هنوز به مرحله اجرا و عمل نرسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، اسعدی سامانی گفت: با وجود پیگیری‌های انجام شده ایرلاین‌ها هنوز مشکلاتی برای دریافت ارز خود دارند و در شرایطی که نرخ درحال حاضر نیز دو برابر شده و این مسئله مشکلاتی را به وجود آورده، قطعا نیاز به تامین ارز مورد نیاز یک اولویت جدی به شمار می‌رود.

به گفته وی، در جریان دیدار اخیر مسئولان شرکت‌های هواپیمایی با سازمان هواپیمایی کشوری این موضوع نیز بررسی شد و سازمان وعده داد در کوتاه‌ترین زمان ممکن این مشکل حل شود.

به دنبال برگزاری این جلسه حالا سازمان هواپیمایی کشوری نیز وعده داده که مشکلات موجود در این زمینه حل شود و ایرلاین‌ها ارز مورد نیاز خود را دریافت کنند.

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در این رابطه اعلام کرده با مذاکرات ومکاتبات مفصل و ارائه نظرات کارشناسی توسط سازمان هواپیمایی کشوری به بانک مرکزی، با تامین ارز مورد نیاز شرکت‌های هواپیمایی از طریق سامانه نیما موافقت شد.

به گفته وی، شرکت‌های هواپیمایی در کنار تامین نیازهایشان تعهد داده‌اند که قیمت‌ها را به تعادل رسانده و در صورت برخورد با هرگونه تخلف جزییات مربوط به آن برای برخورد با متخلفان به سازمان ارائه کنند.

این سازمان از مسافران نیز خواسته در صورت برخورد با هرگونه تخلفی با مراجعه به سایت این سازمان اطلاعات خود را برای نظارت و برخورد احتمالی ارائه دهند.

از چند از روز قبل و به دنبال اجرای سیاست‌های جدید ارزی نرخ پروازهای داخلی به شکل قابل توجهی افزایش یافته بود.

روز گذشته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد که با موافقت‌های صورت گرفته نرخ بلیت مسیرهای داخلی تعیین شده و تا پایان مهرماه بدون کمترین تغییری اعمال می‌شوند.

 

منبع: ایسنا

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند