حمایت وزارت جهاد کشاورزی از زعفران‌کاران

وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: خرید توافقی 50 تن زعفران کشاورزان بی‌سابقه بوده و ضمن حمایت از تولیدکنندگان موجب حذف دلالان و رونق بازار این محصول ارزآور شده است.

حمایت وزارت جهاد کشاورزی از زعفران‌کاران

در پی انتشار خبرهایی در برخی رسانه‌ها مبنی بر بی‌فایده بودن خرید توافقی زعفران، روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی با رد این ادعا اعلام کرد: خرید توافقی ۵۰ تن زعفران کشاورزان بی‌سابقه بوده و ضمن حمایت از تولیدکنندگان موجب حذف دلالان و رونق بازار این محصول ارزآور شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ایران با در اختیار داشتن بیش از ۸۵ درصدی تولید جهانی، اولین تولیدکننده زعفران در دنیا است و باید بتواند در بازار جهانی متناسب با سهم تولید خود نقش‌آفرینی کند.

این اطلاعیه با اشاره به این که سودجویی برخی دلالان موجب شده است تا سهم کشورمان از تجارت جهانی زعفران کمتر از میزان مورد انتظار باشد، می‌افزاید: در پی نارضایتی کشاورزان از حضور پررنگ دلالان و قیمت پایین این محصول، به منظور حمایت از تولید و اشتغال داخلی در سال اقتصاد مقاومتی، طرح حمایتی خرید توافقی زعفران بالاتر از قیمت بازار توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی از آبان‌ماه سال جاری اجرا و در اقدامی بی‌سابقه تاکنون ۵۰ تن زعفران از کشاورزان خریداری شده که این میزان خرید، رضایت کشاورزان از این اقدام حمایتی دولت را در پی داشته است.

اطلاعیه تاکید می کند: با هدف بهبود کیفی و کمی تولید و بازار، علاوه بر تدوین و اجرای سند ملی زعفران و ارتقای کمی و کیفی تولید با مشارکت همه ذی‌نفعان، توسعه صنایع فرآوری، برندسازی و ساختارسازی برای تقویت نقش ایران در بازار جهانی زعفران از سوی وزارت جهاد کشاورزی درحال پیگیری می‌باشد.

 

منبع: ایرنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید