کد خبر: 156643

مدیرکل راه‌آهن جنوب:

حمل بار در راه‌آهن جنوب ۶۰ درصد رشد داشته است

مدیرکل راه‌آهن جنوب گفت: حمل بار در راه‌آهن جنوب در پنج ماه گذشته نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۶۰ درصد رشد داشته است.

راه‌آهن جنوب
سرویس کسب‌وکار -

عبدالکریم درویش‌زاده اظهار کرد: طی پنج ماه گذشته بیش از یک میلیون و ۵۲۱ هزار تن بار توسط خطوط ریلی راه‌آهن جنوب جابه‌جا شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی بیان کرد: عمده بارهای حمل‌شده شامل محصولاتی چون غلات، شمش، روغن، ورق، رول، سود سوزآور و پودر سنگ بوده است.

مدیرکل راه آهن جنوب تصریح کرد: همچنین در شبکه ریلی راه‌آهن جنوب طی ۵ ماهه نخست سال جاری بیش از ۲ میلیون و ۳۵۷ هزار تن از محصولات مختلف از جمله پودر سنگ، شمش، مازوت ورق و روغن صنعتی بارگیری و تخلیه شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۲ میلیون و ۱۷ هزار و ۱۸۳ تن بوده ۱۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: سال جاری در زمینه میزان تن کیلومتر حمل بار در مبدا و مقصد به رقم ۶۲۰ میلیون و ۷۹۴ هزار و ۸۰۳ تن دست یافتیم که نسبت به سال ۹۵، ۲۹ درصد رشد داشته است.

مدیرکل راه‌آهن جنوب گفت: با گسترش خطوط ریلی در حوزه جنوب سهم راه‌آهن از جابجایی و حمل بار بیشتر خواهد شد.

درویش‌زاده تصریح کرد: حمل‌ونقل بار از طریق ریل نسبت به حمل‌ونقل بار از طریق جاده ایمن‌تر و به لحاظ اقتصادی به صرفه‌تر است ضمن اینکه خطراتی که در جاده‌ها هست در راه‌آهن وجود ندارد.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.