کد خبر: 156643

مدیرکل راه‌آهن جنوب:

حمل بار در راه‌آهن جنوب ۶۰ درصد رشد داشته است

مدیرکل راه‌آهن جنوب گفت: حمل بار در راه‌آهن جنوب در پنج ماه گذشته نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۶۰ درصد رشد داشته است.

راه‌آهن جنوب
سرویس کسب‌وکار -

عبدالکریم درویش‌زاده اظهار کرد: طی پنج ماه گذشته بیش از یک میلیون و ۵۲۱ هزار تن بار توسط خطوط ریلی راه‌آهن جنوب جابه‌جا شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی بیان کرد: عمده بارهای حمل‌شده شامل محصولاتی چون غلات، شمش، روغن، ورق، رول، سود سوزآور و پودر سنگ بوده است.

مدیرکل راه آهن جنوب تصریح کرد: همچنین در شبکه ریلی راه‌آهن جنوب طی ۵ ماهه نخست سال جاری بیش از ۲ میلیون و ۳۵۷ هزار تن از محصولات مختلف از جمله پودر سنگ، شمش، مازوت ورق و روغن صنعتی بارگیری و تخلیه شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۲ میلیون و ۱۷ هزار و ۱۸۳ تن بوده ۱۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: سال جاری در زمینه میزان تن کیلومتر حمل بار در مبدا و مقصد به رقم ۶۲۰ میلیون و ۷۹۴ هزار و ۸۰۳ تن دست یافتیم که نسبت به سال ۹۵، ۲۹ درصد رشد داشته است.

مدیرکل راه‌آهن جنوب گفت: با گسترش خطوط ریلی در حوزه جنوب سهم راه‌آهن از جابجایی و حمل بار بیشتر خواهد شد.

درویش‌زاده تصریح کرد: حمل‌ونقل بار از طریق ریل نسبت به حمل‌ونقل بار از طریق جاده ایمن‌تر و به لحاظ اقتصادی به صرفه‌تر است ضمن اینکه خطراتی که در جاده‌ها هست در راه‌آهن وجود ندارد.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.11)
1328.9
1.4
مثقال طلا (%1.51)
615800
9300
سکه امامی (%0.22)
1483000
3250
دلار (%0.71)
4531
32
یورو (%2.05)
5604
115
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.