خانه‌های ٣٠٠‌ میلیون تومانی تهرانی‌ها در شهرهای جدید

خانه‌های ٣٠٠‌ میلیون تومانی تهرانی‌ها در شهرهای جدید

روابط عمومی وزارت راه‌ و شهرسازی در مورد عرضه ٦٠‌ هزار خانه ١٠٠ متری در تهران با قیمت ٣٠٠‌ میلیون تومان، توضیح می‌دهد که این خانه‌ها قرار است در شهر‌های جدید ساخته شود.

٦٠‌ هزار خانه ١٠٠ متری در تهران با قیمت ٣٠٠‌ میلیون تومان عرضه می‌شود. این خبری است که محمد اسلامی، وزیر راه‌ و شهرسازی اعلام کرده و گفته است: در حال حاضر واحدهایی که عرضه می‌شود، بزرگ‌متراژ بوده و در بخش سوداگری، خریدوفروش می‌شود و مردم تهران توان خرید آنها را ندارند».

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس اطلاعاتی که این وزارتخانه منتشر کرده است، خانه‌هایی هم قرار است برای کارکنان نیروهای مسلح و در محل پادگان‌های خارج از شهر احداث شود.

اما خانه‌های ٣٠٠‌ میلیون تومانی قرار است کجا ساخته شود؟ روابط عمومی وزارت راه‌ و شهرسازی در این زمینه توضیح می‌دهد که این خانه‌ها قرار است در شهر‌های جدید ساخته شود، به‌طوری که در اندیشه کلنگ‌زنی هم انجام شده است؛ چراکه تهران دیگر زمینی برای ساخت‌وساز ندارد و به ناچار باید درحومه آن مسکن‌های وعده داده شده را احداث کرد اما اینکه آنها به چه کسانی تعلق بگیرد، هنوز معلوم نیست.

اما هر متر خانه در شهر‌های جدید چقدر قیمت دارد؟

خانه‌های ٣٠٠‌ میلیون تومانی در برخی مناطق تهران سود گزافی نصیب خریدارانشان می‌کند. درحال حاضر اگر سری به آگهی‌های معتبر اینترنتی بزنید، قیمت خانه در مناطق حومه تهران از متری ١,٥ تا ٧ میلیون تومان نوسان قیمت دارد.

محمود زعفرانلو، مالک یکی از بزرگترین بنگاه‌های مشاور املاک تهران در مورد چگونگی قیمت‌گذاری شهر‌های جدید اطراف تهران به «شهروند» می‌گوید: «شهر‌های جدید اطراف تهران هم مانند تهران رنج قیمتی متفاوتی دارند و بنا بر آن قیمت‌گذاری صورت می‌گیرد؛ به‌عنوان مثال حداقل قیمت در پرند از ٣ تا ٣ونیم‌ میلیون تومان است و مناطق لاکچری‌نشین آن قیمتی ٦ و ٧ میلیون تومانی دارد. پرند هم رنج قیمتی آن از ٢ونیم ‌میلیون تومان شروع می‌شود و بیشترین قیمت در آن منطقه ٤‌ میلیون تومان است، اما این موضوع برای شهر پردیس کمی متفاوت است؛ زیرا با وجود تعاونی‌ها در بخشی از آن قیمت‌ها کمی کاهش پیدا می‌کند و قیمتی ٣ و ٣ونیم‌ میلیون تومانی دارد، درصورتی که در فاز یک پردیس قیمت‌ها بالا می‌رود و رنج قیمتی آن از ٣ تا میلیون تومان است. این قیمت‌ها درحالی وجود دارد که هشتگرد کمترین قیمت را دارد و در لاکچری‌ترین منطقه آن قیمت‌ها از یک‌ونیم‌ میلیون تومان آغاز می‌شود و تا ٤ میلیون تومان ادامه دارد». البته این‌طور که به نظر می‌رسد، با وجود چنین قیمت‌هایی خرید مسکن ٣٠٠میلیون تومانی در چنین مناطقی می‌تواند مقرون به‌صرفه باشد.

مسکن مهر چند؟

اما شاید از خود بپرسید خرید مسکن مهر مقرون به‌صرفه‌تر است؟ نگاهی به آگهی‌های فایل‌شده برای فروش مسکن مهر نشان می‌دهد که درحال حاضر برای خرید یک واحد ٨٢ متری مسکن مهرفاز ٦ در پرند باید ١٨٠‌ میلیون تومان هزینه کرد، البته همین قیمت در فاز ٤ متفاوت است، به‌طوری که مسکن مهر ٥‌ سال ساخت ٨٣ متر ٢٥٥ میلیون تومان قیمت دارد، البته آپارتمان ٨٨ متری‌ در پرند بین فاز ٥ و ٦ هم ٢٩٥‌ میلیون تومان آگهی شده است. در این آگهی آمده است؛ سرمایه‌گذاری در بهترین نقطه شهر جدید، البته نکته جالب توجه آن‌که برای خرید یکی از این ٦٠‌ هزار مسکن مبلغی بیش از مسکن مهر باید هزینه کرد.

 

منبع: شهروند

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند