آخرین خبرها از بازپرداخت وام‌های دانشجویی

آخرین خبرها از بازپرداخت وام‌های دانشجویی

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت درباره بازپرداخت وام‌های دانشجویی نیز گفت: این بازپرداخت به آخرین قسط وام‌ها موکول شد، در واقع این موضوع بار مالی چند ۱۰ میلیاردی برای صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت دارد اما نیاز بود که برای دانشجویان انجام گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سیماسادات لاری امروز در نشست خبری با خبرنگاران گفت: از همان ابتدای کار شیوع دستورالعمل‌های حفاظتی بهداشتی دانشجویان و بسته‌های حمایت روان تهیه و به دانشگاه‌ها ارسال شد.

وی در افزود: تعطیلی خوابگاه‌ها در اولین فرصت انجام گرفت. فعالیت‌های ورزشی هم تعطیل شد. اما در حال حاضر دانشجویان بالینی، دستیاران و اینترن‌ها در خط مقدم حضور دارند و همچنان کار می‌کنند.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت تاکید کرد: دانشجویان ما از همان ابتدا احساس مسئولیت کردند. پویش دانشجویی برای مقابله با ویروس کرونا اجرا شد. ۷۲۰۰ دانشجو شامل ۴۶۰۰ از وزارت بهداشت و ۲۲۰۰ از وزارت علوم و ۸۰۰ دانشجوی دانشگاه آزاد به این پویش مقابله، پیشگیری و تاب آوری و مستند سازی اضافه شدند.

لاری خاطر نشان کرد: تعطیلی دانشگاه‌ها تا پایان فروردین ماه ادامه دارد هیچ اصراری به بازگشایی دانشگاه‌ها وجود ندارد. وزارت بهداشت پروتکل‌های بهداشتی را آماده کرده است و کلاس‌های تئوری به شکل مجازی ارائه می‌شوند تا دانشجویان عقب نمانند. کلاس‌های عملی هم در ثبات شرایط برگزار می‌شود.

وی درباره نحوه محاسبه شهریه خوابگاه‌های دانشجویی خودگردان اشاره کرد و گفت: این موضوع اهمیت زیادی دارد اما هنوز تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشده است با کمک صندوق رفاه دانشجویان و دانشگاه‌ها تصمیمی خواهیم گرفت تا نهایت مساعدت با دانشجویان فراهم شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص آمار فوتی دانشجویان ناشی از ابتلا به کرونا اشاره کرد و گفت: آمار تفکیک شده‌ای از ابتلا و مرگ دانشجویان بر اثر کرونا نداریم، اکثرا دانشجویانی بودند که بهبود پیدا کردند. البته تعدادی فوتی از دانشگاه های وزارت علوم داشتیم اما از علوم پزشکی آمار فوتی نداریم و اگر موردی هم بوده بهبودی حاصل شده است.

وی همچنین درباره بازپرداخت وام‌های دانشجویی نیز گفت: این بازپرداخت به آخرین قسط وام‌ها موکول شد، در واقع این موضوع بار مالی چند ۱۰ میلیاردی برای صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت دارد اما نیاز بود که برای دانشجویان انجام گیرد.

به گفته وی شهریه خوابگاه‌ها به ازای روزهایی که افراد در خوابگاه حضور دارند از آنها اخذ می‌شود و اگر حضور ندارند شهریه‌ای گرفته نمی‌شود. جریمه‌ها اعمال نمی‌شود و اقساط هم تعویق پیدا نمی‌کند.

اصرار داریم که دانشگاه‌ها باز نشوند

لاری درباره وضعیت خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: ما همچنان اصرار داریم که دانشگاه‌ها باز نشوند و دانشجویان حضور پیدا نکنند. حتی با وجود پروتکل‌های استاندارد هم امکان حضور همه دانشجویان وجود ندارد. شرایطی فراهم شده که دانشجویان بالینی در اتاق‌های تک نفره باشند و غذا در ظروف یک بار مصرف باشد.

منبع: ایسنا

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند