خبر جدید از جعبه‌سیاه هواپیمای تهران-یاسوج

خبر جدید از جعبه‌سیاه هواپیمای تهران-یاسوج

رئیس کمیسیون عمران مجلس از ارسال جعبه سیاه هواپیمای تهران-یاسوج به فرانسه خبر داد و گفت: نماینده‌ای از کمیسیون عمران مجلس ناظر روند رمزگشایی جعبه‌سیاه خواهد بود.

محمدرضا رضایی، با اشاره به آخرین خبرها از هواپیمای تهران-یاسوج، گفت: امکان بازخوانی جعبه سیاه ATR72 در ایران وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه جعبه سیاه ATR72 برای رمزگشایی و بازخوانی به کشور سازنده خود یعنی فرانسه منتقل خواهد شد، افزود: تجهیزات لازم برای بازخوانی این جعبه سیاه با وجود حضور برخی از افراد شرکت سازنده در ایران وجود ندارد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه کمیته‌ای برای پیگیری علت سقوط هواپیمای تهران- یاسوج در کمیسیون عمران مجلس تشکیل شده است، تصریح کرد: در همه جلسات برگزار شده در خصوص این هواپیما نماینده‌ای از این کمیسیون حضور داشته است.

وی ادامه داد: پنج شنبه 17 اسفندماه زمان انتقال جهبه سیاه ATR72 به کشور فرانسه است که علاوه مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت آسمان نماینده‌ای از کمیسیون عمران مجلس ناظر روند رمزگشایی خواهد بود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: به محض بازخوانی جعبه سیاه ATR72 نتایج به عموم مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

منبع: فصل اقتصاد

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند