خبر خوش دولت به حقوق‌بگیران تامین اجتماعی

نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره حق مسکن کارگران در سال 98 گفت: پس از تصویب افزایش حق مسکن در هیات دولت و شورای عالی کار، این مبلغ از ۴۰ هزار تومان به ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافت.
خبر خوش دولت به حقوق‌بگیران تامین اجتماعی

به گزارش تجارت‌نیوز، علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه در جلسه عصر اول بهمن ماه شورای عالی کار با «افزایش حق مسکن کارگران» موافقت کرد گفت: این مصوبه اواخر فروردین ماه در کمیسیون اقتصادی دولت به‌تصویب رسید و عصر دیروز نیز هیأت وزیران در جلسه‌ای به‌ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری، به‌پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مبلغ کمک‌هزینه ماهانه مسکن کارگران برای سال ۱۳۹۸ را از ۴۰۰ هزار ریال به یک میلیون ریال افزایش داد.

وی ادامه داد: با این تصویب‌نامه که پس از تصویب در شورای‌عالی کار صورت گرفت، مبلغ حق مسکن از ۴۰هزار تومان به ۱۰۰هزار تومان افزایش یافت. این مصوبه باید از فروردین ماه عملیاتی شود و آن دسته از کارفرمایانی که در فروردین ماه میزان افزایش حق مسکن را پرداخت نکرده‌اند باید مابه‌التفاوت را پرداخت کنند.

براساس این گزارش، پیش از این، حق مسکن کارگران در سال ۹۳ از ۲۰ هزار تومان با رشد ۱۰۰درصدی به ۴۰هزار تومان افزایش یافت که با تأخیر حدود دوساله در هیأت دولت تصویب شد و از زمستان ۹۵ در فیش حقوقی مشمولان قانون کار اعمال شد.

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز