کد خبر: 232538

خدمات کشتی‌های کوچک مسافری میان کراچی-چابهار آماده بهره‌برداری می‌شود

پاکستان در تلاش است تا خدمات کشتی‌های کوچک مسافری میان کراچی-چابهار به راه بیندازد و در حال نهایی کردن مقدمات لازم این طرح است.

سرویس کسب‌وکار -

پاکستان در حال نهایی کردن طرح‌هایی برای ایجاد خدمات کشتی‌های کوچک مسافری میان کراچی-چابهار و گوادر-مسقط برای تقویت ارتباطات فردی میان کشورهاست.

به گزارش تجارت‌نیوز، منابع آگاه در وزارت بنادر و کشتیرانی پاکستان گفتند شرایط این اقدام نظیر دریافت تاییدیه از وزارتخانه‌های مرتبط برای ایجاد خدمات کشتی‌های کوچک مسافری کراچی- چابهار تدبیر شده است.

شرکت ملی کشتیرانی پاکستان نیز در حال نهایی کردن مقدمات لازم نظیر خرید کشتی‌های کوچک است.

به گفته منابع آگاه، «خدمات کشتی‌های کوچک مسافری کراچی- چابهار از اولویت برخوردار است زیرا به لحاظ اقتصادی قابل داوم‌تر است. بیش از ۲۰۰ هزار زائر پاکستانی هر ساله به ایران سفر می‌کنند.»

یک هئیت عالی رتبه از مقامات ایران به ریاست عباس آخوندی، وزیر حمل‌و‌نقل ایران به تازگی سفر خود به پاکستان را به پایان برده‌اند و به نظر می‌رسد که این طرح تصویب شده باشد.

در جریان سفر آخوندی به بندر کراچی، وی پیشنهاد کرد نقل و انتقالات دریایی از طریق بنادر کراچی و بندرعباس تقویت شود.

همچنین پاکستان با عمان برای راه‌اندازی چنین خدماتی در حال مذاکره است و اسلام‌آباد در انتظار تکمیل مذاکرات با این کشور و نهایی کردن این طرح است.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.88)
1323.9
11.6
مثقال طلا (%0.05)
733600
400
سکه امامی (%2.82)
1770000
50000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.07)
6805
5
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.