خرید ارزهای دیجیتال در بانک‌های آمریکا ممنوع شد

پس از رکورد‌شکنی بیت‌کوین و رسیدن ارزش آن به بیش از 17000 دلار در ماه‌های پایانی سال گذشته و سپس سقوط آزاد آن و رسیدن قیمت بیت‌کوین به محدوده 8500 دلار در روزهای قبل، حالا بزرگترین بانک‌های جهان در حال وضع محدودیت‌های سختگیرانه‌ای برای خرید‌و‌فروش ارزهای مجازی هستند.
خرید ارزهای دیجیتال در بانک‌های آمریکا ممنوع شد

سه بانک Citigroup، JP Morgan و Bank of America استفاده از کارت‌های اعتباری برای خرید ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، این بانک‌ها به صورت جداگانه در دستورالعمل‌هایی استفاده از کارت‌های اعتباری برای خرید ارز دیجیتال را به دلیل ماهیت ناپایدار این پول‌های مجازی و احتمال ضرر بسیار بالا ممنوع کردند و همگی آنها نیز طی سه روز گذشته این اقدام را عملیاتی کرده‌اند.

سخنگوی JP Morgan در صحبت‌های خود در همین رابطه اعلام کرد این بانک به هیچ عنوان تمایل ندارد خود را درگیر ریسک بالای تراکنش‌های مربوط به خرید ارزهای دیجیتال کند و به همین جهت تصمیم گرفته ارائه خدمات در این زمینه را متوقف نماید.

علاوه بر مشکلات امنیتی در راستای مبارزه با پولشویی از طریق ارزهای دیجیتال، مسائل دیگری مانند سرقت اطلاعات هویتی افراد ناآگاه برای خرید و همچنین تقاضای افراد بدون داشتن پشتوانه مالی کافی برای خرید این گونه پول‌های مجازی خطرات زیادی را برای بانک‌ها ایجاد کرده است که در صورت کنترل نشدن می‌تواند منجر به ضرر بسیار زیاد و حتی در موارد خاص ورشکستگی آنها شود.

به جز بانک‌ها، برخی دیگر از موسسات مالی آمریکا از جمله Capital One و Discover نیز در روزهای اخیر از ممنوع کردن تراکنش‌های مربوط به خرید ارز دیجیتال خبر داده‌اند.

همچنین شنیده شده برخی از بانک‌ها محدودیت‌های بیشتری را برای خریداران ارز دیجیتال لحاظ کرده‌اند که از جمله می‌توان به کارمزدهای بسیار بیشتر و اخذ عوارض و هزینه‌های جانبی برای جلوگیری از هجوم کاربران جهت خرید آنها اشاره کرد.

 

منبع: بلومبرگ

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز