خصوصی‌سازی سرخابی‌ها به سال ۹۷ موکول شد

خصوصی‌سازی سرخابی‌ها به سال ۹۷ موکول شد

وزیر ورزش و جوانان گفت: سال ۹۷ ‌کار حقوقی و انتقال مالکیت و مدیریت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی را با جدیت بیشتری دنبال می‌کنیم‎ .‎

مسعود سلطانی فر در نشست خود با سردبیران رسانه‌های ورزشی کشور، اهمیت خصوصی‌سازی باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: سال 97 کار حقوقی و انتقال مالکیت و مدیریت این دو باشگاه به بخش خصوصی را با جدیت بیشتری دنبال می‌کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر ورزش و جوانان گفت: در ابتدا که در وزارت ورزش و جوانان حضور یافتم این دو باشگاه مجمع قانونی نداشتند که برای تحقق این مهم مصوبه هیات دولت را گرفتیم و خوشبختانه وضع این دو تیم در مسابقات داخلی و لیگ قهرمانان آسیا مناسب است و رضایت هواداران را به همراه داشته است.

سلطانی‌فر با بیان این مهم که اقدامات خوبی برای ساماندهی مدیریتی، مالی، اداری و حقوقی این دو باشگاه داشتیم توضیح داد: این دو باشگاه اکنون تا حدود زیادی مشکل تامین منابع ندارند و بدهی‌های کلان 15 تا 20 سال گذشته را پرداخت کردند و این مهم در شرایطی رقم خورده است که از منابع دولتی استفاده نکردیم و با مدیریت منابع مالی و اعتباری توانستیم بدهی‌ها را پرداخت و شرایط را ساماندهی کنیم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: بالای 70 درصد از بدهی‌های اشخاص حقیقی مربوط به این دو باشگاه که قطعی شده =، پرداخت شده است.

سلطانی‌فر بدهی‌های مالیاتی این دو باشگاه را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: برای حل مشکلات بدهی‌های مالیاتی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال وقت زیادی را صرف کردیم و جلسات مکرری با تیم مالیاتی داشتیم که در نهایت مشخص شد بخش عمده‌ای از بدهی‌های مالیاتی که این دو باشگاه دارند ناشی از سو مدیریت‌های گذشته بوده چرا که این دو باشگاه در گذشته به شیوه سوپرمارکتی اداره می‌شدند و از تراز مالی و حسابرسی و اظهارنامه مالیاتی خبری نبوده است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: بیش از هفتاد تا هشتاد درصد از بدهی‌های مالیاتی باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال در طول 10 تا 12 سال گذشته به دلیل بی‌توجهی به اظهارنامه‌های مالیاتی بوده که باعث شده مالیات را علی الراس محاسبه کنند.

سلطانی‌فر ادامه داد: بعد از این بررسی‌ها به منظور بخشش قسمت اعظمی از بدهی‌های مالیاتی، نیاز به دستور وزیر امور اقتصادی و داریی بود که که در “کمیسیون 251 مکرر” بررسی شود که این اتفاق افتاده است و امیدواریم بتوانیم با اسناد و مدارکی که ارائه می‌دهیم بخش قابل توجهی از بدهی‌های مالیاتی را کاهش دهیم.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند